Фізична терапія при травматичному ушкодженні плечового сплетіння

С. В. Манучарян

Анотація


Захворювання і травми периферичних нервів є однією з важливих проблем сучасної нейрохірургії і неврології. Одним з найважчих видів закритої травми периферичних нервів є ушкодження плечового сплетіння. Оскільки страждають, в основном, люди молодого віку, травма приводить до значних матеріальних та моральних збитків, тривалої втрати працездатності та інвалідності пацієнтів. Тому проблема лікування уражень плечового сплетіння має як медичне, так і соціально-економічне значення. Аналіз даних літератури з діагностики та лікування ушкоджень плечового сплетіння та його гілок показав, що після лікування дуже важливими є реабілітаційні заходи, які спрямовані на повне відновлення функціональності плечового суглобу і всієї кінцівки. Для повного відновлювання функції верхньої кінцівки, поліпшення стану здоров'я людини, закріплення і максимального збереження результату лікування необхідний комплексний підхід багатьох фахівців. Для цього використовують різноманітні засоби фізичної терапії − кінезотерапію, лікувальний масаж, фізіотерапію та багато інших. Все це надало можливість визначити мету нашого дослідження


Повний текст:

PDF

Посилання


Волков В.Ф., Макаревич Е.Р. Диагностика и лечение травматических повреждений вращательной манжеты плеча. ARS MEDICA. 2011. №17 (53). С. 92−94.

Гайко О.Г. Оцінка ступеня тяжкості ушкоджень та перспектив відновлення нервів при первинному електроміографічному дослідженні хворих з травмою периферичних нервів верхньої кінцівки. Літопис травматології та ортопедії. 2011. № 1–2. С. 21−28.

Малахова В.О. Проблема мышечной спастичности в нейрореабилитации: учебное пособие. Суми, 2011. 138 с.

Нейрореабилитация: сборник лекций / под ред. В.А. Малахова. 2010. Т. 1. 170 с.
Copyright (c) 2020 С. В. Манучарян

ISSN: 2522-1914