Метод Нейрак у реабілітації пацієнтів з артеріальною гіпертензією

Authors

  • Е.А. Айдінова
  • А.І. Лахоніна
  • М.С. Бринза

Abstract

Мета: Вивчення впливу методу Нейрак на контроль артеріального тиску у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) на прикладі клінічного випадку. Обґрунтувати переваги та впровадити метод Нейрак та тренажер Редкорд у практичну діяльність з реабілітації хворих на АГ Матеріал і методи: дослідження проводилося на 15 особах із діагнозом артеріальна гіпертонзія 1-2 стадії із використанням додаткового метода реабілітації Нейрак на тренажері Редкорд. Перед початком лікування було проведено повне обстеження. Результати: Виявлено що після проходження 1 сесії лікування на тренажері Редкорд із застосування метода Нейрак у пацієнтів покращилося загальне самопочуття, знизився артеріальний тиск, деяким вдалося перейти із подвійної терапії антигіпертензивними препаратами на монотрапію або знизити дозу використовуваних ліків. Висновки: Впровадження методу Нейрак у пацієнтів із артеріальною гіпертензією допоможе значно підвищити якість життя таких хворих, знизити дозу, а в подальшому узагалі нівелювати медикаментозну терапію у пацієнтів із АГ 1-2 стадії. На майбутнє планується дослідження впливу метода Нейрак на хворих з іншими серцево-судинними захворюванням.

Ключові слова: артеріальна гіпертензія, кардіо-васкулярна реабілітація, Нейрак, Редкорд, стато-динамічна робота, моторно-вісцеральні зв’язки.

 

Published

2020-12-26

How to Cite

Айдінова , Е., Лахоніна , А., & Бринза , М. (2020). Метод Нейрак у реабілітації пацієнтів з артеріальною гіпертензією . Physical Rehabilitation and Recreational Health Technologies, 5(4), 33–36. Retrieved from http://journals.uran.ua/frir_journal/article/view/229992