Формування культури здо-ров’я студентів за допомогою фітнес-технологій у ВНЗ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15391/prrht.2022-7.14

Анотація

У статті розглядається фізичне виховання як поняття культури здоров’я студентів у гуманістичній парадигмі вищої школи. Зазначається, що процес модернізації торкається всіх сфер життя студентів. З’ясовано причини необхідності реформування та пом’якшення фізичного виховання студентів у вищих навчальних закладах. Визначено основні аспекти сучасних фітнес-технологій оздоровлення як ефективного засобу покращення стану здоров’я та фізичного розвитку студентів. Науково обґрунтовано необхідність цілеспрямованого впровадження в систему вищих навчальних закладів України нових інноваційних фітнес-технологій. Останнім часом спостерігається зниження фізичної активності студентської через стрімке зростання інформаційних технологій. Це стало причиною поганого самопочуття, зниження фізичного рівня та стійкості організму до поганих умов навколишнього середовища.
Єдиним ефективним способом протидії їм є оздоровча фітнес-діяльність, яка здатна зміцнювати та підтримувати належний рівень здоров’я, підвищуючи активність і рівень тренованості та покращуючи морфофункціональні показники учнів. Для актуалізації цих принципів необхідно використовувати нові підходи, засоби та технології та індивідуальні вікові особливості та потреби учнів. Аналіз сучасних тенденцій удосконалення системи фізичної культури дає можливість стверджувати, що зараз формуються нові об’єктивні умови для вирішення цієї проблеми в просторі нового соціально-культурного явища – фітнес-культури сучасного суспільства. Специфічного змісту набуває необхідність впровадження оздоровчого фітнесу як сфери формування культурної, загальноосвітньої грамотності молоді в рамках розуміння оздоровчого значення фізичної культури як частини загальної культури вищої школи.
Дуже потужним стимулом впровадження оздоровчого фітнесу у вищих навчальних закладах України є його позитивний вплив на стан здоров’я, адаптаційні та фізичні можливості сучасної молоді, що є головним і першочерговим завданням нашої держави.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-30

Як цитувати

Максимова , К. (2022). Формування культури здо-ров’я студентів за допомогою фітнес-технологій у ВНЗ. Фізична реабілітація та рекреаційно-оздоровчі технології, 7(2), 61–65. https://doi.org/10.15391/prrht.2022-7.14

Номер

Розділ

Статті