DOI: https://doi.org/10.15391/snsv.2017-4.004

Підвищення рівня підготовленості кваліфікованих баскетболістів у підготовчому періоді

Володимир Градусов, Артем Кузьминчук

Анотація


Мета: дослідити адаптацію баскетболістів студентських команд до тренувальних навантажень упродовж підготовчого періоду річного циклу підготовки за показниками рухових якостей та функціональної підготовленості.

Матеріал і методи: проведено обстеження 12 гравців баскетбольної команди (м. Суми, вища ліга чемпіонату України з баскетболу). Використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел, методи математичної статистики, антропометрія та педагогічний контроль.

Результати: показано динаміку змін на етапі підготовки до сезону. Встановлено, що під впливом тренувальних занять у обстежуваних баскетболістів спостерігається не тільки оптимізація роботи функціональних систем їх організму, але й істотно поліпшується рівень функціонального стану організму в цілому.

Висновки: оцінці функціонального стану організму спортсменів повинна відводитися важлива роль у загальній системі медико-біологічного контролю у зв’язку з істотною додатковою інформацією про стан їхнього організму і можливості своєчасної корекції фізичних навантажень та проведення профілактичних заходів. Визначено, що впродовж підготовчого періоду покращився рівень рухових якостей та функціональної підготовленості баскетболістів.


Ключові слова


баскетболісти; функціональна підготовленість; спеціальна працездатність; рухові якості; діагностика

Повний текст:

PDF

Посилання


Горбуля, В., Горбуля, В., Горбуля, О. (2012), "Дослідження функціональної підготовленості баскетболістів у підготовчому періоді", Фізичне виховання, спорт і культура, здоров’я у сучасному суспільстві: збірник наукових праць, № 3(19), С. 323-327.

Козина, Ж.Л. (2005), "Основные научно-методические подходы к процессу индивидуализации подготовки спортсменов (на примере баскетбола)", Физическое воспитание студентов творческих специальностей, № 5, С. 8-20.

Митова, О.О., Сушко, Р.О. (2015), Методи наукових досліджень у баскетболі, Інновація, Дніпропетровськ.

Платонов, В.Н. (2005), Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте, Советский спорт, Москва.

Платонов, В.М., Булатова, М.М. (1995), Фізична підготовка спортсмена, Олімпійська література, Київ.

Платонов, В.Н. (2004), Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практическое применение, Олимпийкая викторина, Киев.

Сергієнко, Л.П. (2009), Методи наукових дослідженьу фізичній культурі. Навчально-методичний посібник, ПСІ КСУ, Миколаїв.

Романенко, В.А. (2005), Диагностика двигательных способностей. Учебное пособие, ДНУ, Донецк.

Сучилин, А.А. (1997), Теоретико-методологические основы подготовки резерва для профессионального футбола, Волгоград.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2017 Володимир Градусов, Артем Кузьминчук

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.