Про журнал

Галузь та проблематика

Цілями наукового збірника «Економічний простір» є сприяння розвитку наукових шкіл з питань просторової економіки, сталого екологозбережуючого розвитку регіонів та підприємств, інноваційних процесів макро- і мікрорівня, глобальних проблем економічного розвитку, стратегічного управління інвестиціями, енергозбереження та освітніх інновацій.

Спеціальності: 051 Економіка; 073 Менеджмент; 075 Маркетинг; 076 Підприємництво та торгівля; 281 Публічне управління та адміністрування; 292 Міжнародні економічні відносини.

Процес рецензування

1. Стаття має пройти рецензування спеціалістом за місцем роботи чи навчання автора. На цьому етапі використовується так зване «відкрите рецензування» (open peer review) офіційним рецензентом – зовнішнім фахівцем відповідного наукового профілю (доктор наук). Така рецензія має містити інформацію про достовірність отриманих результатів, їх актуальність та новизну, а також практичну цінність з рекомендаціями до публікації статті. Таку рецензію разом зі статтею автор має надіслати на розгляд до редакції.

2. Розгляд статті одним із членів редакційної колегії (single-blind review – рецензент знає автора, але автор не знає рецензента). Усі матеріали оцінюються відповідно до критеріїв (оригінальність, інноваційність, значення результатів у своїй галузі, теоретична основа та огляд вже проведених досліджень та наявних публікацій, методологія, грамотність, дотримання редакційних вимог).

Рецензент після розгляду матеріалів може винести одне з таких рішень:

• Опублікувати як є;
• Опублікувати з незначними змінами;
• Відправити на повторне рецензування (якщо необхідні істотні зміни);
• Відмовити (якщо потрібна значна переробка. Але автор може подати доопрацьований матеріал повторно);
• Відмовити без дозволу повторного подання (якщо матеріал має принципові недоліки, містить плагіат або не відповідає тематиці видання).

Політика відкритого доступу

Редакція наукового збірника дотримується політики відкритого доступу (Open Access). Усі статті розміщуються безстроково і безкоштовно відразу після виходу номера. Повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових статей збірника представлений на офіційному сайті у розділі Архів.

Це відповідає визначенню відкритого доступу від BOAI. Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів.

Видання працює за ліцензією Creative Commons Attribution International CC-BY. Це дозволяє читати, завантажувати, копіювати, поширювати, друкувати, шукати, цитувати або посилатися на повний текст статті в цьому журналі.

Історія журналу

Збірник наукових праць успішно видається з 2007 року; у 2024 році видання пройшло перереєстрацію в Нацраді з питань телебачення та радіомовлення: реєстрація видання у 2007 році (документ); перереєстрація Національною радою з питань телебачення та радіомовлення (документ). Ідентифікатор медіа R30-04838.


Фахова реєстрація (категорія «Б»)Наказ МОН України від 2 липня 2020 року № 886 (додаток 4)
Спеціальності: 051 Економіка; 073 Менеджмент; 075 Маркетинг; 076 Підприємництво та торгівля; 281 Публічне управління та адміністрування; 292 Міжнародні економічні відносини.

Міжнародна реєстрація: ISSN 2224-6282    ISSNe 2224-6290

Періодичність: 1 раз на місяць.

Мови подання: українська, англійська.

Збірник «Економічний простір» включений до міжнародних наукометричних баз та інформаційно-аналітичних систем: 

Index Copernicus
  http://journals.indexcopernicus.com/+,p3843,3.html

Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=sLRr06MAAAAJ

Цілями збірнику Цілями наукового збірника «Економічний простір» є сприяння розвитку наукових шкіл з питань просторової економіки, сталого екологозбережуючого розвитку регіонів та підприємств, інноваційних процесів макро- і мікрорівня, глобальних проблем економічного розвитку, стратегічного управління інвестиціями, енергозбереження та освітніх інновацій.

Редакційна політика базується на принципах обє''тивності та неупередженості; комплексності рецензування (зовнішнє та внутрішнє, в т.ч. "сліпе", рецензування); дотримання наукової етики; доступності та оперативності у спілкуванні з авторами. 

Редакційну колегію очолює завідувач кафедри Економічної теорії та міжнародних економічних відносин, д.е.н., проф. Юлія Валеріївна Орловська

Перелік рецензентів по науковим статтям за певний календарний рік охоплює науковців з різних ВНЗ та наукових закладів України.

Термін публікації матеріалів складає 1 місяць з дня їх надходження до редакції. Статті, відхилені рецензентами та редакційною колегією, повертаються авторам для доопрацювання.

Редакція журналу залишає за собою право скорочення отриманих матеріалів і внесення в них редакційних змін. Зміни в статтях узгоджуються з представниками авторського колективу.

Редакція може публікувати статті в порядку обговорення, не розділяючи точки зору авторів. Автори опублікованих статей несуть відповідальність за точність приведених фактів, статистичних даних, власних імен і інших відомостей, а також за зміст матеріалів, що не підлягають відкритій публікації. 

Повний перелік опублікованих  наукових  статей в  електронному  вигляді  розміщено  на сайті  Національної  Бібліотеки  України ім.Вернадського в рубриці "Наукова періодика України" 
Архів статей можна переглянути на сторінці   http://nbuv.gov.ua/j-tit/ecpros

Адреса редакції: 49000, Україна, м. Дніпро, вул. Архітектора Олега Петрова 24-а, ауд. В-500 (ННІ "ПДАБА")
 
e-mail: publication@economic-prostir.com.ua
 
Телефон: (067) 778 79 74 (Світлана Анатоліївна Дєєва)