Про журнал

КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

 

Галузь та проблематика

"Композиційні матеріали" - монографія, збірка матеріалів щорічної науково-практичної WEB-конференції з питань розвитку, іновацій та досліджень у наукових та практичних напрямках розробки, виробництва та експлуатації матеріалів у сфері хімічних технологій неорганічних в'яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів. До публікації матеріалів запрошуємо науковців та технічних спеціалістів, студентів, аспірантів та викладачів  з суміжних галузей за напрямком спеціальностей 161 - "Хімічні технології та інженерія" та  132 - "Матеріалознавство"

У журналі особлива увага приділяється питанням науково-технічних досягнень, обгрунтуванню процесів, розвитку та інновацій у виробництві в'яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів. Монографія виходить раз на рік.

Мова публікації у виданні українська та англійська.

Матеріалам надається індивідуальний номер DOI

Процес рецензування

1. Всі матеріали, отримані журналом, проходять обов'язкову рецензію.

2. Для кожної публікації надається запит на два перегляди від різних рецензентів.

3. Проводити рецензування статей можуть як члени редколегії, так і вчені та експерти інших організацій.

4. Умови рецензування в кожному конкретному випадку будуть визначені редактором, щоб забезпечити максимально швидку публікацію статті.

6. Рецензування є конфіденційним, за винятком заяв про ненадійність рецензента або фальсифікації матеріалів, включених до статті.

7. При необхідності матеріал може бути відправлена автору на доопрацювання і повиннен бути повернутий в виправленому вигляді протягом місяця.

8. Матеріал, пройшовший рецензування та прийнятий до публікації, не може бути повторно опублікований у іншому виданні.

9. Редколегія повідомить Автору про позитивне або негативне рішення по публікації.

 

Політика відкритого доступу

Данний журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

 

Політика архівування

Всі випуски журналу надаються до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

 

Політика самоархівування

Автори можуть самостійно архівувати розміщені на сайті журналу pdf-версії статей або препринти на будь-яких веб-ресурсах.

 

Політика коригування та відкликання матеріалів

Розгляд питання про внесення змін до опублікованого матеріалу ініціюється у таких випадках:

  • виявлений факт порушення запевнень авторів щодо наявності конфлікту інтересів може бути виправлений, підставою для чого є виключно згода сторони, яка заявила про наявність конфлікту інтересів та пред'явила обґрунтовані претензії щодо цього авторам опублікованої статті. Обґрунтованість претензії передбачає наявність доведених фактів та аргументів щодо дійсної наявності конфлікту інтересів;
  • виявлено факт неточностей в інформації про авторів у списку авторів;
  • виявлено помилку у результатах або методиці дослідження, яка може ввести в оману потенційних читачів та користувачів статті, що може призвести до негативних наслідків від використання результатів або неможливості їх отримання/відтворення.

Ініціювання початку розслідування щодо необхідності відкликання публікації здійснюється у разі, якщо редактори отримали аргументовані докази неправомірної поведінки авторів у процесі проведення дослідження та підготовки рукопису. При цьому редактори керуються принципами об'єктивності та неупередженості.

Відкликання публікації є можливим, якщо:

  • виявлено факти маніпуляцій на етапі рецензування рукописів;
    встановлено та підтверджено факт порушення з боку авторів
  • запевнень у частині наявності конфлікту інтересів;
  • встановлено факт порушення з боку авторів етичних норм у процесі проведення дослідження, підготовки рукопису, реалізації видавцем регламенту публікації статті.

 

Плата за публікацію

Публікації в монографії "Композиційні матеріали" проводяться за рахунок сплати організаційного внеску. За бажанням можна замовити примірник збірки, про що треба вказувати при поданні матеріалів.

 

Видавнича етика

Видавництво монографії «Композиційні матеріали» слідує принципам, розробленим Комітетом з етики наукових публікацій.

Видавництво монографії «Композиційні матеріали» очікує, що редактори, автори та рецензенти будуть дотримуватися високих стандартів видавничої етики.

Видаючи монографію, ми дотримуємося відповідних законів і нормативних актів із захисту прав інтелектуальної власності та авторських прав.

 

Етичні зобов’язання авторів

Автори мають дотримуватися високих стандартів видавничої етики, підтримувати належну комунікацію з редактором(-ами), видавцем і своїми співавторами. Автори повинні утримуватися від спотворення результатів досліджень, які могли б дискредитувати журнал, підірвати довіру до професіоналізму наукового авторства і в підсумку всієї наукової діяльності.

 

Ми вважаємо неприйнятним:

1. Плагіат (і самоплагіат) повний або частковий без відповідного посилання. Всі цитати мають бути правильно оформленими у відповідності з вимогами описаними у розділі Керівництво для авторів. Автор повинен мати письмовий дозвіл від власника авторських прав на відтворення будь-яких рисунків і таблиць – за винятком випадків, які вписуються в концепцію чесного використання. Автор повинен гарантувати, що його робота оригінальна і належить йому, що жодна її частина не була раніше опублікована (частково або в повному обсязі) і що не укладена жодна інша угода на публікацію роботи чи її частини. Рукопис не повинен знаходитися на розгляді в інших видавництвах.

2. Фальсифікація чи фабрикація даних. Не повинно бути жодної фабрикації даних чи маніпуляцій із ними на підтримку висновків. Фабрикація, фальсифікація або вибіркове подання даних з метою ввести в оману є неетичними, як і незаконне запозичення чужих даних чи результатів дослідження. Якщо автор використовує вторинні дані (зібрані кимось іншим набори даних), він повинен отримати дозвіл на використання авторського права, перш ніж відтворювати дані (за винятком випадків, які вписуються в концепцію чесного використання).

3. Привласнення чужої роботи. Усі автори статті мають бути включені й усі подяки мають бути актуальними. Автору(-ам) слід відзначити роботи інших науковців, що були використані в дослідженні, і послатися на публікації, які вплинули на напрям і хід дослідження.

4. Навмисне виключення інформації про фінансову підтримку, що буде розглядатися як конфлікт інтересів. Автор повинен відкрито повідомляти про будь-який конфлікт інтересів – наприклад, якщо публікації були на користь компанії або ж це послуги, в яких автор(-и) має особисту зацікавленість.

Рукопис має бути схвалений усіма співавторами і відповідальними органами управління інституту чи організації, де проводилася робота.

Якщо автори виявили серйозні помилки в своїй роботі, вони мають повідомити про це відповідальному редактору якомога швидше для того, щоб виправити роботу, зняти її або опублікувати спростування чи повідомлення про обдруківку.