РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ФОРМ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ВИКЛИКІВ ХХІ СТ.
Ключові слова:
інноваційне підприємництво, шерінгова економіка, краудфандинг, райдшерінгАнотація
Актуальність теми дослідження. Важливість вивчення інноваційного підприємництва обумовлена необхідністю оптимізації пропорцій розвитку та подолання проявів системної кризи в національній економіці. Постановка проблеми. Доцільним є вивчення розвитку інноваційного бізнесу України як відповіді на глобальні виклики поширення мережевої економіки й смарт-технологій тощо. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Окремі аспекти даної проблеми висвітлені в працях П. Діамандіса, С. Кейса, К. Клейтона, Ю. Бажала та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Науковцями ще недостатньо опрацьовані питання причин появи та особливостей розвитку інноваційного підприємництва України після 2014 р. Постановка завдання. Мета статті полягає у дослідженні причин появи, динаміки, перешкод та перспектив розвитку вітчизняного інноваційного підприємництва в умовах глобалізаційних викликів ХХІ ст. Виклад основного матеріалу. У статті обґрунтовується, що експонентний розвиток Інтернет-технологій, мережевої економіки спричинили становлення економіки спільного споживання та появу шерінгових компаній як підприємницьких структур нового типу. Охарактеризовано основні організаційні форми підприємництва в сфері економіки спільного користування такі як: райдшерінг, краудфандинг, коворкінг тощо. Авторами розглядаються особливості та наслідки розвитку вітчизняного шерінгового підприємництва. Висновки. Виявлено, що активне залучення до суспільного виробництва раніше незадіяних ресурсів (а саме: солідаризм, соціальна згуртованість, відповідальність, кооперація), створення сприятливих конкурентних умов для ведення бізнесу, зміна культури та поведінки споживачів, яка набуває рис свідомого та екологічного споживання, закладають нові стандарти ведення бізнесу та стає невід’ємною частиною суспільної культури.Посилання
Opytuvannia «Yakoiu miroiu Vy hotovi zainiatysia pidpryiemnytskoiu diialnistiu?» [The survey "Are you ready to engage in business?"]. (n.d.). old.razumkov.org.ua. Retrieved from http://old.razumkov.org.ua/ukr/poll.php?-poll_id=362 [in Ukrainian].
Pokaznyky strukturnoi statystyky po subiektakh hospodariuvannia z rozpodilom za yikh rozmiramy [Indicators of structural statistics by economic entities with distribution by size]. (n.d.). ukrstat.org. Retrieved from https://ukrstat.org/uk/operativ/-operativ2012/fin/osp/osp_u/osp_u.htm [in Ukrainian].
Sotsiolohichne doslidzhennia domohospodarstv ta yikh vidpovidalnosti za svii dobrobut [Sociological research of households and their responsibility for their well-being]. (n.d.). www.ukrstat.gov.ua. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua/ [in Ukrainian].
PwC analysis «Sharing economy» (2016). www.pwc.com. Retrieved from: //https://www.pwc.com/us/en/technology/-publications/assets/pwc-consumer-intelligence-series-the-sharing-economy.pdf [in Ukrainian].
2016 PwC analysis. (n.d.). www.pwc.com. Retrieved from: http://www.pwc.com/gx/en/about/global-annual-review-2016/what-we-think.html [in Ukrainian].
Ofitsiinyi veb-sait “BlaBlaCar” [Official Site of “BlaBlaCar”]. blablacar.com.ua. Retrieved from https://www.blablacar.com.ua/ [in Ukrainian].
Official Site of “Kickstarter”. www.kickstarter.com. Retrieved from https://www.kickstarter.com/press?ref=hello [in English].
Massolution in their 2015 Crowdfunding Industry Report. (n.d.). crowdexpert.com. Retrieved from http://crowdexpert.-com/crowdfunding-industry-statistics [in English].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).