МОДЕЛЬ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОГО МОМЕНТУ ПОСТАВКИ ПРОДУКЦІЇ
Ключові слова:
стохастична модель, попит, управління запасами, прибуток, оптимізаціяАнотація
Актуальність теми дослідження. Підприємства витрачають значні суми на утримання запасів, тому ефективне управління ними має стратегічну важливість. Один із методів полягає у визначенні моменту поставки товарів. Постановка проблеми. Задача оптимізації моменту поставки нової партії розглядалася в детермінованих умовах. Однак, в реальності значний вплив має набір випадкових факторів, тому його необхідно враховувати. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Важливий внесок у моделювання процесів поставки зробили Р. Вілсон, Дж. Хідлі, Дж. Шапіро, В. Баумоль, Дж. Тобін, Д. Орр та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Існуючі моделі не враховують стохастичну природу попиту. Постановка завдання. Головною метою є введення нової імовірнісної моделі поставок продукції та оптимізація моменту поставки нової партії в умовах стохастичного попиту. Викладення основного матеріалу. Ми мінімізуємо функцію витрат, яка враховує обидва випадки: поставок нової партії як раніше фактичного закінчення товару, так і пізніше за це (тобто витрат на зберігання та втрат дефіциту). За умови нормальності справжнього моменту закінчення товару ми отримали явний вигляд оптимального моменту поставки. Висновки. Представлена нова модель поставки продукції. Було знайдено оптимальний момент поставки за умови нормальності моменту закінчення товару на складі.Посилання
Brodetskiy, G. L. (2004). Metody stokhasticheskoy optimizatsii [Methods of stochastic optimization]. Moscow: REA [in Russian].
Prosvetov, G. I. (2008). Matematicheskie metody v logistike [Mathematical models in logistics]. Moscow: AFC [in Russian].
Schreibfeder, D. (2006). Effektivnoe upravlenie zapasami [Effective inventory management]. Moscow: Alpina Business [in Russian].
Aggoun, L. (2001). On a stochastic inventory model with deteriorating items. IJMMS, 25(3), 197-203 [in English].
Chang, C.-T., Ouyang, L.-Y., Teng, J.-T., Cheng, M.-C. (2010). Optimal ordering policies for deteriorating items using a discounted cash-flow analysis when a trade credit is limited to order quantity. Computers & Industrial Engineering, 59, 770-777 [in English].
Hung, K. C. (2011). Continuous review inventory models under time value of money and crashable lead time consideration. Yugoslav Journal of Operations Research, 21(2), 293-306 [in English].
Feliksov, G. I. (1977). Matematicheskoye obespechenie system upravleniya zapasami [Mathematical support for inventory management systems]. Moscow: Statistika [in Russian].
Kopytov, E., Greenglaz, L., Muravyov, L., Puzinkevich, E. (2007). Modelling of two strategies in inventory control system with random lead time and demand. Computer Modelling and New Technologies, 1, 21-30 [in English].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).