ЕВОЛЮЦІЯ КУПЛЕТНОЇ ФОРМИ В РОК- ТА ПОП-МУЗИЦІ

Автор(и)

  • Veronica Tormakhova

DOI:

https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2020.220138

Ключові слова:

пісня, естрада, куплетна форма, еволюція.

Анотація

Метою дослідження є виявлення закономірностей, пов’язаних з трансформаційними процесами, пов’язаними зі зміною куплетної форми в естрадній музиці, а саме у рок- та поп-напрямках. Дана мета реалізується у висвітленні ймовірних впливів соціокультурних чинників, а не лише суто  художніх. Методологія дослідження передбачає застосування аналітичного методу задля висвітлення особливостей структури куплетних форм, які наявні в сучасній естрадній музиці. Використання компаративного методу застосовувалось для порівняння термінології, яка використовується для позначення структурних розділів пісенних форм у вітчизняній та англо-американській мистецтвознавчій літературі. Наукова новизна полягає в тому, що вперше досліджено еволюцію купленої форми в рок- та поп-музиці на основі виявлення зміни стандартів тривалості та форми пісні, що претендує на статус «хіта».  Висновки. Робиться припущення стосовно можливості впливу технологічних процесів, а не лише індивідуальних творчих принципів композитора на тривалість та форму камерно-вокального твору. Перспективним напрямком вбачається введення у вітчизняний мистецтвознавчий дискурс термінології, яка використовується в англо-американській літературі для позначення розділів пісенної форми, а саме – хорус, бридж. 

Посилання

Kovalenko, O.A. (2012). Music recording as a cultural phenomenon. Abstract of Ph.D. dissertation. St. Petersburg State University of Culture and Arts [in Russian].

Holopova, V. N. (2001). Forms of musical works. 2nd ed., St. Petersburg: Lan [in Russian].

Appen R., Frei-Hauenschild M. (2015). AABA, refrain, chorus, bridge, prechorus — song forms and their historical development. German Society for Popular Music Studies. Available at: www.gfpm - samples.de/Samples13/appenfrei.pdf [in English].

Pease, T. (2003). Jazz Composition: Theory and Practice, Berklee College of Music [in English].

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Музичне мистецтво