Цигун» – генератор життя
Abstract
В області лікування і профілактики захворювань, цигун відрізняється від інших фізичних методів лікування і термін цигун символізує цю унікальність. Ци пов’язана з фізіологічними функціями організму. Майстри цигун називають це внутрішньої ци або даньтяньци (головним чином через внутрішніх органів), яка генерує життя. Гун відноситься до гунфу (практичне майстерність). Тому, цигун – свого роду метод самотренування, який займається використовує для тренування тіла і свідомості, для розвитку впевненості в собі, саморегулювання, тренування м’язів тіла, профілактики та лікування захворювань .
На бронзових виробах епохи Шан і початку Чжоу зустрічаються давні малюнки, що надзвичайно жваво зображують пози цигун. Це доводить, що цигун зародився ще до винаходу писемності. Для виживання людству необхідно було пристосуватися до несприятливих впливів з боку природи, навчитися захищатися від хвороботворних впливів, розвинути адаптаційні можливості організму. Накопичуючи досвід, люди починали розуміти, якими способами отримувати користь для тіла і духу, і переходили до осмислених тренувань, як результат створивши сучасний циганReferences
Ма Цзижень, Май Богачихин Цигун. История, теория, практика: научно-популярное издание. Москва: София, 2004. С. 17–40.
Хоушен Линь. Секреты китайской медицины. 300 вопросов о цигун: научно-популярное издательство. Новосибирск: «Наука», Сибирская издательская фирма РАН, 1995. С. 1–5.
Николаева М. Практика хатха-йоги в современной Индии (сборник): научно-популярное издание. Самиздат, 2017. 410 с.
Такаши Накамура. Востоная дыхательная терапия: научно-популярное издание. Киев: София, 1996, 288 с.
Швец Н. Йога. Теория и практика: научно-популярное издание. Москва: Центрполиграф, 2010. 192 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Copyright (c) 2021 О.В. Хірна, І.О. Федяй

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.