РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВОЇ СИСТЕМИ ВИБОРУ ФОРМУЮЧИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИЛИВНИХ ФОРМ
DOI:
https://doi.org/10.30837/2522-9818.2017.2.086Ключові слова:
вибір, інтерфейс, інформація, пошук, системаАнотація
На сьогоднішній день набув широкого розвитку інформаційний простір, завдяки якому можна реалізувати збір, обробку, зберігання, поширення, пошук і передачу інформації. Необхідність в автоматизації інформаційної діяльності та управління інформаційними ресурсами на всіх рівнях обумовлює потребу в розробці інформаційно-пошукових систем. Предметом даного дослідження є інформаційно-пошукова система вибору формуючих елементів виливних форм. Метою даної роботи є скорочення часу пошуку та визначення основних матриць, пуансонів і знаків за рахунок створення інформаційно-пошукової системи для вибору формуючих елементів. Для досягнення поставленої мети необхідне вирішення наступних завдань: провести огляд основних формуючих елементів виливних форм і їх технічних параметрів; розробити алгоритм пошуку; розробити структуру бази даних для вибору формуючих елементів; розробити інтерфейс інформаційно-пошукової системи. При вирішенні поставлених завдань була використана методологія системного аналізу та моделювання. В результаті проведеного огляду основних завдань і характеристик інформаційно-пошукових систем розроблена логічна структура бази даних, що складається з 6 таблиць. Розроблено інтерфейс інформаційно-пошукової системи, який забезпечує "легкий" і інтуїтивно зрозумілий вибір елементів процесу формоутворення деталі. Таким чином, розроблена система включає в себе інформацію про унікальний номер формуючих елементів; їх тип і назву, властивості; матеріал і особливості якості поверхні деталі; вид деталі і форми для визначення номінальних розмірів формуючих елементів. Використання системи дозволяє скоротити час пошуку і визначення основних технічних параметрів формуючих елементів; зберігання, маніпулювання даними про елементи.
Посилання
Nevlyudov, І. Sh., Andrusevich, A. A., Sotnik, S. V., Frolov, A. V. (2015), Tekhnologії іnformacіjno-poshukovih sistem. Kiїv: NAU. 336 p.
Kamar, M. R. (2009), Injection molding: Technology and fundamentals. Munich. Cincinnati: Hanser. 926 p.
Croft, W. B. (2015), Search Engines Information Retrieval in Practice. Pearson Education, Inc. 512 p.
Baeza-Yates, R. (1999), Information retrieval. New York: ACM/Addison-Wesley. ACM Press. 517 p.
Garg, A. (2010), Information Systems Development. LAP Lambert Academic Publishing. 180 р.
Manning, Ch. D. (2008), Introduction to Information Retrieval. 504 p.
Zhai, C. (2009), Statistical Language Models for Information Retrieval. Morgan & Claypool. 213 р.
Burceva, E. V. (2009), Informacionnye sistemy. Tambov: Izd-vo Tamb. gos. tekhn. un-ta. 128 p.
Visser, Dzh. (2017), Razrabotka obsluzhivaemyh programm na yazyke C#. Moscow: DMK Press. 192 p.
Chowdhury, G. G. (2010), Introduction to modern information retrieval. Facet publishing.
Nevlyudov, I. Sh. (2017), "Razrabotka bazy dannyh vybora ehlementov sistemy oformlyayushchih detalej". Tekhnologiya priborostroeniya. No. 3. P. 38-42.
Sharp, D. (2017), Microsoft Visual C#. Podrobnoe rukovodstvo. Piter. 848 p.
Mukhopadhyay, N. (2000), Probability and Statistical Inference. CRC Press. 690 p.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Svetlana Sotnik, Viktoriia Nevliudova, Inna Malaya

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо не комерційного та не ексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису опублікованої роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.