Особливості складання розрахункових сполучень навантажень при оцінці сейсмічної міцності сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів атомних станцій
Аннотация
Сейсмостійкість обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних станцій визначається в тому числі й сейсмостійкістю їх сталевих опорних конструкцій. При експлуатації енергоблока атомної станції на сталеві опорні конструкції обладнання і трубопроводів передаються механічні навантаження від елементів, які на них встановлені. При землетрусі до цих навантажень додаються також сейсмічні. Відповідно до державних будівельних норм під час розгляду сталевих конструкцій, що знаходяться в особливих умовах експлуатації (зокрема, піддані сейсмічним впливам), необхідно дотримуватися додаткових вимог, які відображають особливості їх роботи. З огляду на це актуальним є питання розробки підходів до складання розрахункових сполучень навантажень при оцінці сейсмічної міцності сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних станцій з урахуванням специфічних умов їх експлуатації. Крім того, актуальність роботи зумовлена також тим, що згідно з чинним законодавством України вона належить до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Розробка підходів до складання розрахункових сполучень навантажень сприятиме покращенню та розвитку методів оцінки безпеки об’єктів атомної енергетики. У статті наведено результати огляду положень державних будівельних норм щодо розрахункових сполучень навантажень при оцінці міцності сталевих конструкцій. Розроблено підходи до складання розрахункових сполучень навантажень при оцінці сейсмічної міцності сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних станцій, спираючись на специфічні умови їх експлуатації.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Copyright (c) 2022 О. П. Шугайло, С. І. Білик
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
Авторы, публикующиеся в этом журнале, соглашаются со следующими условиями:
- Авторы оставляют за собой право на авторство своей работы и передают журналу право первой публикации этой работы на условиях лицензионного договора (соглашения).
- Авторы имеют право заключать самостоятельно дополнительные договора (соглашения) о неэксклюзивном распространении работы в том виде, в котором она была опубликована этим журналом (например, размещать работу в электронном хранилище учреждения или публиковать в составе монографии), при условии сохранения ссылки на первую публикацию работы в этом журнале.
- Политика журнала позволяет размещение авторами в сети Интернет (например, в хранилищах учреждения или на персональных веб-сайтах) рукописи работы, как до подачи этой рукописи в редакцию, так и во время ее редакционной обработки, поскольку это способствует возникновению продуктивной научной дискуссии и позитивно отражается на оперативности и динамике цитирования опубликованной работы (см. The Effect of Open Access).