Вплив зміни умов закріплення сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних станцій на їх сейсмічну міцність
Аннотация
Сейсмостійкість обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних електростанцій визначається, серед іншого, сейсмостійкістю їх сталевих опорних конструкцій. Для її оцінки широко застосовується лінійно-спектральний метод, який передбачає використання результатів модального аналізу конструкції, що розглядається. Під час його виконання досліджуються динамічні характеристики конструкції (зокрема, моди і значення частот власних коливань). Динамічні характеристики сталевих опорних конструкцій впливають на величину сейсмічних навантажень, які передаватимуться на них під час землетрусу. На значення динамічних характеристик, крім іншого, впливають умови закріплення сталевих опорних конструкції. У зв’язку із викладеним актуальним є вивчення впливу зміни умов закріплення сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних електростанцій на їх сейсмічну міцність. У статті представлені результати дослідження динамічних характеристик, а також напружено-деформованого стану сталевих опорних конструкцій обладнання і трубопроводів енергоблоків атомних електростанцій під час зміни умов їх закріплення.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Copyright (c) 2023 О. П. Шугайло
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
Авторы, публикующиеся в этом журнале, соглашаются со следующими условиями:
- Авторы оставляют за собой право на авторство своей работы и передают журналу право первой публикации этой работы на условиях лицензионного договора (соглашения).
- Авторы имеют право заключать самостоятельно дополнительные договора (соглашения) о неэксклюзивном распространении работы в том виде, в котором она была опубликована этим журналом (например, размещать работу в электронном хранилище учреждения или публиковать в составе монографии), при условии сохранения ссылки на первую публикацию работы в этом журнале.
- Политика журнала позволяет размещение авторами в сети Интернет (например, в хранилищах учреждения или на персональных веб-сайтах) рукописи работы, как до подачи этой рукописи в редакцию, так и во время ее редакционной обработки, поскольку это способствует возникновению продуктивной научной дискуссии и позитивно отражается на оперативности и динамике цитирования опубликованной работы (см. The Effect of Open Access).