Вплив магнітного поля на оптичну густину дистильованої води
Аннотация
Розглянуто воду як робоче тіло паротурбінних установок. Позначена важливість цілеспрямованої зміни теплофізичних властивостей води, що використовується для потреб енергетики. Запропоновано безреагентний спосіб (поперечне магнітне поле постійних магнітів) впливу на воду. Наведено літературні дані про наявні в даний час роботи, присвячені дослідженню властивостей води. Показано, що на сьогоднішній день не з'ясовані механізми впливу зовнішніх фізичних полів на фізико-хімічні та теплофізичні властивості води. Наголошено, що властивості дистильованої води під час впливу і після впливу фізичних полів ще менш вивчені. Розглянуто наявні на сьогодні протиріччя між теоретичними уявленнями про властивості води та експериментальними результатами. З’ясовано, що натепер відсутні коректні методи й обладнання, здатне в режимі реального часу здійснювати індикацію зміни властивостей води. Як рішення запропоновано апаратуру і методику аналізу оптичної густини дистильованої води. Проаналізовано недоліки більшості наявних експериментальних робіт з вивчення впливу фізичних полів на оптичну густину води. Сформульовано вимоги до пристроїв, призначених для вимірювання оптичної густини дистильованої води. Виготовлено стенд і проведено експериментальні роботи з дослідження залежності оптичної густини дистильованої води від індукції магнітного поля, що на неї впливає. Доказано, що магнітне поле впливає на оптичну густину дистильованої води в інфрачервоному діапазоні довжин хвиль як у бік збільшення (4,1%), так і в бік зменшення (1,7%) залежно від індукції магнітного поля та швидкості потоку води через робочий переріз магнітного апарата. Запропоновано гіпотезу, що пояснює отриманий результат.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Copyright (c) 2023 В. Г. Михайленко, Є. Ф. Лук’янов, О. І. Лук’янова, Т. С. Вітковська, О. Є. Хінєвіч
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
Авторы, публикующиеся в этом журнале, соглашаются со следующими условиями:
- Авторы оставляют за собой право на авторство своей работы и передают журналу право первой публикации этой работы на условиях лицензионного договора (соглашения).
- Авторы имеют право заключать самостоятельно дополнительные договора (соглашения) о неэксклюзивном распространении работы в том виде, в котором она была опубликована этим журналом (например, размещать работу в электронном хранилище учреждения или публиковать в составе монографии), при условии сохранения ссылки на первую публикацию работы в этом журнале.
- Политика журнала позволяет размещение авторами в сети Интернет (например, в хранилищах учреждения или на персональных веб-сайтах) рукописи работы, как до подачи этой рукописи в редакцию, так и во время ее редакционной обработки, поскольку это способствует возникновению продуктивной научной дискуссии и позитивно отражается на оперативности и динамике цитирования опубликованной работы (см. The Effect of Open Access).