Визначення теплового та напружено-деформованого стану ротора середнього тиску турбіни Т-100/120-130 після пошкодження лопаток
Аннотация
У період ворожих обстрілів енергетичних об’єктів України мають місце аварійні пошкодження робочих лопаток роторів і направляючих апаратів турбін. Роботи, пов’язані з визначенням теплового й напружено-деформованого станів елементів енергетичного обладнання, які в умовах експлуатації ТЕЦ після її пошкодження мають значний вплив, є досить актуальними. Авторами визначаються тепловий та напружено-деформований стани, які мають місце після пошкодження ротора середнього тиску турбіни Т-100/120-130 енергоблоку ТЕЦ в умовах аварійних пошкоджень. При розрахунковій оцінці теплового й напружено-деформованого станів ротора середнього тиску (РСТ), беручи до уваги дані технічного аудиту щодо пошкоджень, створена геометрична модель РСТ, яка враховує всі наявні аварійні пошкодження і зміну конструкції у порівнянні з проєктною. При пусках з холодного стану РСТ турбіни Т-100/120-130 максимальні інтенсивності умовних пружних напружень у момент часу 16800 с у зоні канавки ущільнень за третім нерегульованим ступенем РСТ дорівнюють σі=127 МПа, а в зоні осьового отвору – σі=125 МПа. Максимальні інтенсивності умовних пружних напружень у момент часу 18000 с у зоні канавки ущільнень за третім нерегульованим ступенем РСТ дорівнюють σі=123 МПа, а в зоні осьового отвору – σі=125 МПа при пусках з неостиглого стану. Максимальні інтенсивності умовних пружних напружень при пусках із гарячого стану РСТ турбіни Т-100/120-130 у момент часу 6400 с (3000 об/хв.) дорівнюють в зоні першого нерегульованого ступеня в канавці ущільнень за ступенем РСТ σі=201 МПа, а в зоні осьового отвору σі=161 МПа. Також значними є інтенсивності умовних пружних напружень у момент часу 7000 с (3000 об/хв.) в зоні першого нерегульованого ступеня в канавці ущільнень за ступенем РСТ σі=168 МПа і в зоні осьового отвору σі=161 МПа.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Copyright (c) 2024 О. Ю. Черноусенко; В. А. Пешко, Д. В. Риндюк
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
Авторы, публикующиеся в этом журнале, соглашаются со следующими условиями:
- Авторы оставляют за собой право на авторство своей работы и передают журналу право первой публикации этой работы на условиях лицензионного договора (соглашения).
- Авторы имеют право заключать самостоятельно дополнительные договора (соглашения) о неэксклюзивном распространении работы в том виде, в котором она была опубликована этим журналом (например, размещать работу в электронном хранилище учреждения или публиковать в составе монографии), при условии сохранения ссылки на первую публикацию работы в этом журнале.
- Политика журнала позволяет размещение авторами в сети Интернет (например, в хранилищах учреждения или на персональных веб-сайтах) рукописи работы, как до подачи этой рукописи в редакцию, так и во время ее редакционной обработки, поскольку это способствует возникновению продуктивной научной дискуссии и позитивно отражается на оперативности и динамике цитирования опубликованной работы (см. The Effect of Open Access).