Проблема управління та поводження з відходами у Карпатському регіоні
Ключові слова:
відходи, поводження, управління, побутові відходи, полігони, екологічна свідомістьАнотація
Мета. Дослідження проблеми утворення, нагромадження та поводження з відходами у Карпатському регіоні. Методи. Для аналізу інформації використовувався комплексний підхід, методи порівняльного аналізу та синтезу. Результати. Проаналізовано стан утворення відходів у 4 областях Карпатського регіону. Показано, що більшість відходів не утилізується і потрапляє на полігони. Висвітлена недієвість сучасних механізмів поводження з відходами. Акцентується на необхідності підвищення рівня екологічної свідомості населення. Висновки. Обґрунтовані першочергові заходи управління та поводження з побутовими та промисловими відходами.
Посилання
Харченко Т., Сагайдак Ю. Удосконалення системи переробки твердих побутових відходів в Україні. Вісник Київського національного університету iм. Тараса Шевченка. Серія: Економiка. 2014. Вип. 165. С. 41-45.
Довга Т. М. Основні тенденції та закономірності утворення і переробки твердих побутових відходів в Україні [Електронний ресурс]. Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка». 2012. №10. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1491
Химинець В.В. Карпатський регіон у контексті сталого розвитку України // Науковий вісник УжНУ. Сер. «Економіка». 2012. № 37 (Частина 3). С. 40-45.
Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища в Закарпатській області в 2017 році. Управління екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА. Ужгород. 2018. 179 с. URL:
https://menr.gov.ua/news/32893.html?fbclid=IwAR3iAgY_0rbRsWb8XxYjooPxrn1lunaoPR8
Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища в Чернівецькій області в 2017 році. Управ-ління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА. Чернівці. 2018. 203 с. URL:
Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища у Львівській області в 2016 році. Управлін-ня екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Львів. 2017. 253 с. URL: http://ecoternopil.gov.ua/index.php/stan-dovkillya/reg-dopovid
Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища в Івано-Франківській області в 2017 році. Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА. 2018. – 172 с. URL:
https://menr.gov.ua/news/32893.html?fbclid=IwAR3iAgY_0rbRsWb8XxYjooPxrn1lunaoPR8
Орфанова М.М., Яцишин Т.М. Вторинні ресурси Івано-Франківської області // Міжнародна науково-практична конференція «ЕКОГЕОФОРУМ-2017. Актуальні проблеми та інновації» (м. Івано-Франківськ, 22-25 березня 2017р.). Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2017. С.55-56.
Орфанова М.М., Іваник О.І. Удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами в місті Івано-Франківськ. Людина та довкілля. Проблеми неоекології. 2016. №3-4. С.126-131.
Свояк Н.І. Інвентаризація сміттєприймальних майданчиків міста Черкаси. Вісник ЧДТУ. 2013. № 2. С. 150-157.
Орфанова М.Мик., Орфанова М.Мих. Яцишин Т.М. Рибак О.І. Інноваційні технології у формуванні трирівневої екологічної освіти. Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Серія «Екологія». 2016. Вип. 14. С.98-101.
Баглей О.В. Застосування екопсихологічних методів у формування екологічної свідомості // Екологі-чні засади збалансованого регіонального розвитку : збірник наукових праць за матеріалами міжнаро-дної науково-практичної конференції (м. Івано-Франківськ, 10-11 травня 2016р. / ДВНЗ «Прикарпат-ський національний університет ім. В. Стефаника. – Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2016. С.13-16.
Орфанова М.М. Актуальні питання у сфері управління та поводження з відходами // Формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад: проблемні питання та кращі практики: матеріали Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавст-во, економіка, технології», (Київ, 22-23.11.2018). К.: Центр екологічної освіти та інформації, 2018. С. 161.
Чупріна М. О., Федорова Ю. І. Проблеми і напрямки утилізації відходів в Україні та світі.Збірник наукових праць молодих вчених факультету менеджменту та маркетингу КПІ ім. І. Cікорського «Ак-туальні проблеми економіки та управління». URL: http://ape.fmm.kpi.ua/article/view/102732
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).