Катастрофізм й еволюція
Ключові слова:
катастрофи, катастрофізм, еволюція, прискорення еволюційного розвиткуАнотація
Розглянуте співвідношення понять про катастрофи й еволюцію, які були предметом тривалих спорів. Це не взаємовиключаючі поняття, як вони звичайно трактувалися, а взаємозв’язані явища, при яких прояв катастроф прискорює еволюційний розвиток.
Посилання
Историческая геология с основами палеонтологии / Е. В. Владимирская, А. Х. Кагарманов, Н. Я. Спасский и др. – Л.: Недра, 1985. –423 с.
Соболев Д. Н. Геологические циклы. – Земля и жизнь. Ч. 1. –К., 1926. -60 с.
Соловьев В. О. Ритмы в развитии природы и общества. – Х.: Курсор, 2008. – 139 с.
Соловьев В. О., Немец К. А. Экология: этапы развития и основные направления исследований. – Х.: РА, 1998. – 104 с.
Соловьев В. О., Тхоржевский Э. С. Историческая геология: учебное пособие. – Х.: ХНА-ДУ, 2013. –240 с.
Хэллем Э. Великие геологические споры. – М.: Мир, 1985. – 216 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).