Екологічні аспекти трансформації міських грунтів під штучними покриттями
Ключові слова:
міський грунт, урбанізована територія, штучне покриття, запечатування грунтівАнотація
Однією з особливостей міських ґрунтів є наявність запечатанних ґрунтів – ґрунтів, що знаходяться під штучним покриттям. Визначено значення збільшення міських територій та наслідки «запечатування» ґрунтів, основні проблеми, що стосуються поширення запечатаних поверхонь в міських районах з точки зору зміни землекористування. Пропонуються дії з боку державного та місцевого управління.
Посилання
Герасимов М. И., Строганова М. Н. Антропогенные почвы: генезис, география, рекультивация: Учеб. пособие / М.И.Герасимова, М. Н. Строганова, Н. В. Можарова, Т. В. Прокофьева. – Смоленск: Ойкумена, 2003. – 268 с.
Синцов А. В. Бармин А. Н. Современная классификация почвенного покрова городских территорий.// Геология, география и глобальная энергия. – 2011. – № 3 (42) – С. 149-155.
Строганова М. Н., Прокофьева Т. В. Влияние дорожного покрытия на городские почвы// Вестн. Моск. ун-та. Почвоведение. – 1995. – №2. – С. 115-128.
Martin Sauerwein Urbane Bodenlandschaften - Eigenschaften, Funktionen und Stoffhaushalt der siedlungsbeeinflussten Pedosphäre im Geoökosystem, Habilitationsschrift zur Erlangung des akademischen Grades doctor rerum naturalium habilitatus (Dr. rer. nat. habil.)
Science for Environment Policy, DG Environment News Alert Service In-Depth Report. Soil Sealing. – March 2012. – 41 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).