Регіональна екомережа Вінницької області
Ключові слова:
екомережа, національні природні ядра, регіональний центр, біорізноманіття, екокоридориАнотація
Розглянуто особливості регіональної екомережі Вінницької області. Охарактеризовано національні природні ядра, регіональні центри біорізноманіття, національні та регіональні екокоррідори території. У структурі екомережі Вінницької області виділено 41 ключову територію. Серед них 3 національних природних ядра та 38 регіональних центрів біорізноманіття. Вони відрізняються найбільшим біотичним і ландшафтним різноманіттям і, як правило, представлені природно-заповідними об’єктами.
Посилання
Заповідне Поділля./ За ред. Денисика Г.І., Любченка В.Є. – Вінниця: ПП «Видавництво «Теза», 2000. – 104 с.
Зелёная книга Украинской ССР. Редкие, исчезающие и типичные, нуждающиеся в охране растительные сообщества. – К.: Наук, думка, 1987. – 216с.
Підготовка переліку природних комплексів для формування національної екомережі (в окремому коридорі чи регіоні): Звіт про НДР/ Інститут географії НАН України. – № держреєстрації 0102U005369. – Київ, 2004. – 300 с.
Середнє Придністров’я/ За ред. Г.І. Денисика. – Вінниця: Тезис, 2007. – 431 с.
Створення кадастру рідкісних видів рослин області і виділення на його основі природних ядер екомережі: Звіт про НДР/ Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.– Київ, 2005. – 92 с.
Царик Л. П. Географічні засади формування і розвитку регіональних природоохоронних систем (концептуальні підходи, практична реалізація).– Дис. докт. геогр. н.– Тернопіль, 2009.– 406 с.
Яцентюк Ю. В. Екомережа Вінницької області./ Ю. В. Яцентюк. – Вінниця: ПП «ТД «Едельвейс і К», 2011.– 128 с.
Яцентюк Ю.В. Національні природні ядра екомережі Вінницької області/Ю.В.Яцентюк//Укр. геогр.журн.–2011.-№2.–С.48-52.
Яцентюк Ю. В. Сполучні території екомережі Вінницької області./ Ю. В. Яцентюк. // ІІІ-й Всеукраїнський з’їзд екологів з міжнародною участю. - Т.1. – Вінниця: ВНТУ, 2011. – С.279-282.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).