Вплив забруднення атмосфери на розвиток хвороб органів дихання в Полтавській області
Ключові слова:
забруднення, атмосфера, захворюваність, органи дихання, індикаторна патологіяАнотація
Розглянуто проблему негативного впливу забруднення атмосферного повітря на популяційне здоров’я населення Полтавської області. Проаналізовано динаміку медико-статистичних показників захворювання органів дихання. Виявлено найбільш проблемні райони та міста регіону за індикаторною патологією. Поставлено питання про доступність та повноту інформації про забруднення атмосферного повітря широким верствам населення та медичним працівникам в аспекті профілактики захворювань органів дихання у населення.
Посилання
Викиди шкідливих речовин в атмосферу / Прес-випуск Головного управління статистики у Полтавській області: Полтава, 2010. – 105 с.
Довідники показників діяльності лікувально-профілактичних закладів Полтавської області (за 2005-2010 рр.) – Полтава: Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики, 2006-2010.
Екологічний атлас Полтавщини Навчальне видання / Голік Ю. С., Барановського В. А., Ілляш О. Е. – Полтава: Полтавський літератор,
– 128 с.
Киреева И. С. Гигиеническая оценка риска загрязнения атмосферного воздуха промышленных городов Украины для здоровья населения / И. С. Киреева, И. А. Черниченко, О. Н. Литвиченко // Гигиена и санитария – 2007. - № 1. – С. 17 – 21.
Оперативна інформація Територіального управління МНС України в Полтавській області. [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://health.unian.net/ukr/detail/239278,
http://site17.mns.gov.ua/news/618.html.
Порівняльні дані про розповсюдженість хвороб органів дихання і медичну допомогу хворим на хвороби пуль монологічного профілю
в України – К.: Національна академія медичних наук України, Центр медичної статистики МОЗ України, Державна установа «Національний
інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г.Яновського АМН України» – 2011 р.
Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища Полтавської області / Піддубний І. А. – Полтава, 2010. - 215 с.
Регіональна програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської
області на 2012 – 2015 роки («Довкілля–2015»). Розробник - Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. – Полтава–2012р.
Родінкова В. В. Особливості розповсюдження пилку аероалергенної флори у повітрі м.Полтави / В. В. Родінкова// Вісник проблем біології і медицини – 2012 – Вип.4, том 2 (97). – С. 49 – 55.
Торонченко О. М. Екологічно залежна патологія в оцінюванні стану навколишнього середовища Полтавської області / О.М.Торонченко // Вісник Кременчуцького національного
університету імені Михайла Остроградського – 2012. - No 6 (77). - С. 97-102.
Шумна Т. Є. Сучасний погляд на імунні механізми розвитку алергічних захворювань в умовах несприятливих факторів навколишнього середовища / Т. Є. Шумна// Запорожский медицинский журнал – 2011. – Том 13, № 2. – С. 124-125.
www.rada-poltava.gov.ua/
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).