Досвід екологічної реконструкції культурних ландшафтів (огляд)
Анотація
Розглянуто приклади успішної екологічної реконструкції культурних ландшафтів, реалізованих завдяки збереженню історичного контексту, концепту дбайливого ставлення до «genius loci» як до метафоричного суб'єкту, який зберігає унікальні характеристики культурних ландшафтів і одночасно виступає натхненником створення ландшафтів високої естетичної виразності і сучасної функціональності.
Наведені приклади демонструють необмежений потенціал ландшафтного дизайну в подоланні відчуженості людини від природи, в наповненні міського середовища повноцінним життям, в успішному брендуванні міст, і, як наслідок, залучення туристів, інвестицій. Такі успішні сучасні проекти ревіталізації та екологічної реконструкції можливі, коли реалізується дбайливе ставлення до історичної спадщини, історичного культурного ландшафту, коли «genius loci» відроджується і проявляється як метафоричний суб'єкт, з одного боку, який зберігає унікальні характеристики перетворюваних культурних ландшафтів, а з іншого, виступає натхненником додання ландшафтам високої естетичної виразності, концентрації краси, сучасної функціональності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Гололобова О. О., Шаповалова О. С., Калиновський О. І., Кірєєва С. Ю.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).