Штучно створені об’єкти природно заповідного фонду ̶ парки-памятки садово-паркового мистецтва та їх репрезентативність у Волинській області
Анотація
Серед штучно створених об’єктів ПЗФ у Волинській області представлені не усі їх види, є 12 парків пам’яток садово-паркового мистецтва, 1 ботанічний сад, 1 зоопарк, та відсутній такий вид, як дендрологічний парк. В цілому кількість штучних об’єктів ПЗФ в області є найнижчою по Україні. На території області спостерігається нерівномірний їх розподіл. Найбільший за площею ППСПМ «Словянський» розташовано у Володимир-Волинсьому районі, у Луцькому, Горохівському, Турійському, Любешівському та Ківерцівському районах під парками памятками садово-паркового мистецтва зайнято від 12 до 21,6 га; у Старовижівському районі площа ППСПМ становить 2 га, а у інших районах під штучно створені об’єкти ПЗФ площі не відведено. Переважна більшість парків пам’яток садово-паркового мистецтва, розташовуються у межах населених пунктів і лише 2 парки розташовано на території лісомисливських господарств. В цілому на території парків пам’яток садово-паркового мистецтва що розташовані на території області охороняється понад 150 видів флори.
Запропоновано посилити охорону цих видів шляхом підвищення статусу природоохоронного об’єкта та віднесення їх до територій природно-заповідного фонду- ботанічного заказника місцевого значення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Боярин М. В., Волошин В. У., Цьось О. О.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).