Філософія довкілля та її роль у соціально–екологічних дослідженнях
Ключові слова:
філософія, довкілля, соціоекологіяАнотація
Розглянуто філософський дискурс щодо зміни світоглядних концепцій в галузі взаємодії суспільства та природи. Сучасне пізнання цивілізаційного перелому в сфері зв’язків та взаємодії між людським суспільством і біосферою призвело до виникнення нової галузі - філософії довкілля. Особлива увага приділяється концепції сталого розвитку та його етичним вимірам. Підкреслюється роль філософії довкілля в організації соціально-екологічних досліджень.
Посилання
Бачинський Г.О. Основы социоэкологии. / Г.О. Бачинський. – К.,1994. – С. 48.
Гор А. Земля у рівновазі. Екологія і людський дух./ А. Гор. – К.: Інтелсфера, 2001. – С.11.
Іоан Павло ІІ. Мир із Богом – Творцем – мир із усім творінням // Ойкумена. –1991. – №1. – С.93.
Йоганс Г. Принцип відповідальності. / Г. Йоганс– К,: Лібра, 2001 – С.7.
Маєр-Абіх К. Повстання на захист природи. Від довкілля до спільносвіту./ К. Маєр-Абіх. – К:Лібра, 2004. – С.96.
Фермеерс Е. Очі панди. Філософське есе про довкілля./ Е. Фермеерс. – Львів: Стрім, 2000.– С 53.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).