ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ У ПОСТКРИЗОВИЙ ПЕРІОД
Ключові слова:
структура банківської системи, віртуальні фінансові активи, кредит, фінансово-банківська криза, реальний сектор економікиАнотація
Охарактеризовано динаміку формування та сучасний стан вітчизняної банківської системи з позиції можливості запобігання та попередження кризових явищ. Проаналізовано структурні та фінансові показники банківської системи за період 2006-2013 рр. Та визначені шляхи підвищення ефективності кредитування реального сектору економіки України.
Посилання
Шаров О. Дихотомія Маркса-Спенсера як причина світової фінансової кризи / О. Шаров // Вісник Національного банку України. – 2010. - №10. - С.18-23.
Геєць В. М. Вихід з кризи / В. М. Геєць, А. А. Грищенко // Економіка України. – 2013. - №6. – С.5–19.
Ризики посткризового розвитку фінансового сектору України: джерела, оцінки, інструменти стабілізації. Аналітична доповідь / [Д. С. Покришка, О. О. Молдован, А. П. Павлюк та ін.]; за ред. Я. А. Жаліла. – К. : НІСД, 2013. – 43 с.
Корнева В. Стан капіталізації банківської системи України та оцінка можливості покриття банківських ризиків капіталом / В. Корнева, І. Кузніченко // Вісник національного банку України. - 2013. - №10. - С.43-49.
Корнєєв В. Особливості діяльності та фінансові інструменти ісламських банків / В. Корнєєв // Вісник Національного банку України. - 2008. - №9. – С.14-16.
Аналітична записка. Уроки банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.aub.org.ua/imeges/analitzapaub.doc.
Аналітичний огляд банківської системи України за 2012 рік [Електронний ресурс] / НРА «Рюрік». – Режим доступу: http://www.rurik. com.ua/ documents/ research/rurik_b _system_ tendency_ ukr.pdf.
Національний банк України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www. bank.gov.ua//
Бюлетень Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www. bank.gov.ua/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).