СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВЕНЧУРНОГО КАПІТАЛУ
Ключові слова:
капітал, інтелектуальний капітал, венчур, інновації, венчурний капітал, ризики, венчурне інвестування, інноваційна діяльність, інноваційна економікаАнотація
У статті проведено дослідження сутності поняття "венчурний капітал" та його складових. Проаналізовано його переваги та особливості. Визначені функції і роль венчурного капіталу у розвитку ринкової економіки та формуванні інноваційної складової технологічного укладу.Посилання
Політична економія: підручник / В.Г. Федоренко, О.М. Діденко, М.М. Руженський, О.Ф. Іткін;за наук.ред. д.е.н. проф. В.Г. Федоренка. – К.: Алерта, 2008. – 487 с.
Головінов О.М. Базові функції венчурного капіталу в контексті розвитку інноваційної економіки / О.М. Головінов // Торгівля і ринок України. – 2011. – Вип. 31, Т. 1. – С. 90-97.
Гарнер Д.Привлечение капитала / Гарнер Д., Оуэн Р., Конвей Р.; пер. с англ. – М.: Джон Уайлиэнд Санз, 1995. - 464 с.
Офіційний сайт Української асоціації інвестиційного бізнесу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.uaib.com.ua/.
Офіційний сайт Європейської асоціації венчурного інвестування [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://evca.eu.
Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера / [за ред. Р. Дяківа]. – К.: Міжнародна економічна фундація, 2000. – 703 с.
Федоров Б.Т. Новыйангло-русский банковский и экономический словарь /Б.Т.Федоров. –СПб. : Лимбус Пресc, 2000. – 848 с.
Офіційний сайт електронної бібліотеки Вікіпедія [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/ Венчурний_капітал.
Опанасюк В.В. Становлення та особливості розвитку венчурного капіталу: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд.екон. наук :спец. 08.01.01«Економічна теорія» //В.В. Опанасюк. – К., 2005. – 21 с.
Савченко В.Ф. Проблеми венчурного інвестування в Україні / В.Ф. Савченко, Д.В. Шатирко // Науковий вісник ЧДІЕУ. – 2013. – №2(18). – С. 7-13.
Костюченко В.М. Концептуальні засади розвитку венчурного бізнесу в контексті забезпечення економічного суверенітету України / В.М. Костюченко // Вісник ЖДТУ. – 2012. – № 3(61). – С. 316-320.
Кутрань К.В. Організаційний механізм венчурного фінансування / К.В. Кутрань // Проблеми підвищення ефективності інфраструктури: збірник наукових праць. –2011. - Вип.31. – С. 69-78.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).