СВІТОГЛЯДНО-МЕТОДОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТИТУТИВНО-КЛЮЧОВИХ ЧИННИКІВ ФОРМУВАННЯ, НАРОЩЕННЯ ТА ПОВНОГО ОСВОЄННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Ключові слова:
конститутивно-ключові чинники, інноваційний потенціал, виробничо-економічна системаАнотація
У статті розглянуто різні підходи до виділення факторів впливу на формування інноваційного потенціалу. Систематизовано та описано основні чинники формування, нарощення, розповсюдження, поширення і використання інноваційного потенціалу виробничо-економічних систем, узагальнена формалізація яких дозволяє ідентифікувати об’єктивні виміри результативності управління ним на етапі сучасного поступу України у єдине поле про-відних держав світу.Посилання
Архангельский В. Н. Управление научно-техническим прогрессом в машиностроении/ В. Н. Архангельский, Л. Е. Зиновьев. – М. : Книжный мир, 1983. – 120 с.
Данько М. Інноваційний потенціал у промисловості України/ М. Данько // Економіст. - 2007. - №10. - С. 23–34.
Балабанов И. Т. Инновационный менеджмент: [учеб. пособ.] / И. Т. Балабанов. – СПб. : Питер, 2000. – 340 с.
Кокурин Д. И. Инновационная деятельность/ И. Д. Кокурин. – М. : Экзамен, 2001. – 575 с.
Масалов А. Л. Инновационный тип развития/ А. Л. Масалов// Журнал для акционеров. - 1999. - №9. - С. 12.
Мартюшева Л. Інноваційний потенціал підприємства як об’єкт економічного дослідження / Л. Мартюшева, В. Калишенко // Фінанси України. – 2002. – №10. – С. 61– 66.
Джаин И. О. Оценка трудового потенциала: [монография] / И. О. Джаин. – Сумы: Университетская книга, 2002. – 250 с.
Савчук А. В. Теоретические основы анализа инновационных процессов в промышленности: [монография] / А. В. Савчук. - Донецк: НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти, 2003. – 448 с.
Микитенко В. В. Потенціал національної промисловості: цілі та механізми ефективного розвитку: монографія / [В. В. Микитенко, Ю. В. Кіндзерский, М. М. Якубовський та ін.]; за ред. к.е.н. Ю. В. Кіндзерского. – К. : Нічлава, 2009. – 928 с.
Про інноваційну діяльність: Закон України від04.07.2002 №40-IV / Верховна Рада України // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - N 36. - Ст. 266.
Макарова Е. С. Классификация факторов инновационного потенциала региона [Електронний ресурс] / Е. С. Макарова // Экономика и менеджмент инновационных технологий. – Режим доступу: http://ekonomika.snauka.ru/2012/01/319
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).