Методика моніторингу та контролю параметрів сигналів та елементів мережі мобільного зв'язку під час вирішення завдання електромагнітної сумісності
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.2.01Анотація
Для забезпечення електромагнітної сумісності мереж мобільного зв’язку необхідна організація моніторингу та контролю: радіочастотного ресурсу – частоти та потужності сигналів у виділеному частотному ресурсі, групового часу затримки, параметрів стійкості до лінійного загасання і загасання, пов’язаного з багатопроменевим проходженням сигналу, поляризаційних параметрів сигналів, розташування (координати) рухомих джерел. У даний час оцінка параметрів за результатами вимірювань проводиться на підставі спостережень, а прийняття рішення здійснюється на підставі вибіркових статистик. Запропоновано використання методів вимірювання параметрів мережних елементів і сигналів зв’язку на фоні шумів. В основу методів вимірювання покладено рекурсивний алгоритм Роббінса-Монро для оцінювання випадкових величин та рекурсивний алгоритм Калмана-Бьюсі для оцінювання стану випадкових процесів. Проведено аналіз ефективності рекурсивних алгоритмів оптимальної оцінки випадкових величин і випадкових процесів. Перевагою рекурсивних методів оцінювання є те, що на практиці вони виявляються більш ефективними, ніж методи обробки статистики, оскільки дають оцінку в реальному масштабі часу і не вимагають втрат часу на накопичення й обробку. У радіоканалах зв’язку крім шумів присутні сторонні сигнали, зосереджені по спектру з вимірюваним сигналом. Це обумовлює актуальність задачі виділення з адитивної суміші сигналів і завад корисних сигналів, які надходять у результаті вимірів. Розроблено методи вимірювань параметрів мережних елементів і сигналів зв’язку в умовах сторонніх сигналів. Розглянуто можливість використання у вимірювачах параметрів мереж мобільного зв’язку адаптивних компенсаторів завад з адаптивним опорним каналом прийому, що знижують потужності сторонніх сигналів на 20 … 30 дБ і більше.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Коляденко Юлія Юріївна, Чурсанов Микита Олександрович, Коляденко Олексій Вадимович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).