Динамічна модель нелінійних електромагнітних взаємодій в угрупованні радіоелектронних засобів мережі мобільного зв’язку 5G-NewRadio
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.2.02Анотація
У роботі запропоновано динамічну модель множинних нелінійних електромагнітних взаємодій у разі спільного використання радіоресурсу в угрупованні радіоелектронних засобів мережі мобільного зв’язку 5G-NewRadio. Модель описує електромагнітну обстановку множинних нелінійних взаємодій угруповання радіоелектронних засобів у просторі станів на основі n-елементної складної системи, в якій враховано характер зв’язків і фазових станів з урахуванням інтенсивності взаємодії її елементів. Проведено аналіз фазових станів угруповання радіоелектронних засобів 5G-NewRadio залежно від інтенсивності нелінійних взаємодій її елементів, за яких мережа зможе функціонувати без погіршення якісних показників, в умовах оптимального розподілу радіоресурсу. Продемонстровано динаміку нерівноважних станів угруповань мобільних мереж 5G-NewRadio при різних значеннях інтенсивності взаємодій радіоелектронних засобів, сукупний характер яких відображається нормованим значенням відношення сигнал/(завада+шум). Показано, що нерівноважний стан системи мобільного зв’язку 5G-NewRadio настає при нормованому значенні інтенсивності взаємодій більше ніж 1,4. Результати статті показали, що за допомогою запропонованої математичної моделі, що демонструє динаміку множинних електромагнітних нелінійних взаємодій радіоелектронних засобів угруповання при різних їх параметрах та характеру інтенсивності їх взаємодій, є можливим проводити аналіз стану мережі 5G-NewRadio в майбутньому при чинному розподілі радіоресурсу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Сєліванов Костянтин Олександрович, Муляр Богдан Петрович, Коляденко Юлія Юріївна, Москалець Микола Вадимович, Бондаренко Олег Сергійович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).