Потокова модель маршрутизації з балансуванням навантаження на принципах Traffic Engineering з врахуванням ризиків інформаційної безпеки
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.2.03Анотація
Ефективним підходом до балансування навантаження в телекомунікаційній мережі (ТКМ) є реалізація принципів технології Traffic Engineering (TE) з метою зниження завантаженості каналів зв’язку та покращення рівня QoS. Для адаптації ТЕ-рішень до вимог мережної безпеки у даній роботі запропоновану математичну модель безпечної маршрутизації, яка відноситься до класу потокових оптимізаційних рішень. Модель базується на умовах реалізації багатошляхової маршрутизації, збереження потоку та запобігання перевантаженню каналів зв’язку ТКМ. Завдяки цьому задача безпечної маршрутизації сформульована в оптимізаційній формі. Новизною моделі є модифіковані умови балансування навантаження в ТКМ, в межах яких поруч з показниками пропускної здатності каналів за допомогою вагових коефіцієнтів враховуються також і показники мережної безпеки (Network Security, NS) елементів ТКМ. До складу врахованих у процесі моделювання ТКМ показників мережної безпеки варто віднести ризики інформаційної безпеки маршрутизаторів і каналів зв’язку, збитки від порушення конфіденційності та цілісності інформації, ймовірності використання наявних вразливостей тощо. Проведене дослідження підтвердило ефективність запропонованого рішення. На тестовій топології ТКМ продемонстровано, що використання моделі безпечної маршрутизації дозволяє розрахувати маршрути та забезпечити такий порядок балансування навантаження, який є компромісом у виконанні вимог як щодо QoS, так і NS. У процесі маршрутизації зменшення ризику інформаційної безпеки при передачі пакетів приблизно на 11,3% супроводжувалось підвищенням (у середньому на 26%) верхнього порогу завантаженості каналів зв’язку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Євдокименко Марина Олександрівна, Шаповал Марина Миколаївна, Крепко Алла Василівна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).