Дослідження методу безпечної маршрутизації конфіденційних повідомлень за шляхами, що не перетинаються
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.2.04Анотація
У статті запропоновано метод безпечної маршрутизації конфіденційних повідомлень у телекомунікаційній мережі за шляхами, що не перетинаються, та результати його дослідження. В основу запропонованого методу безпечної маршрутизації конфіденційних повідомлень за шляхами, що не перетинаються, покладено послідовне розв’язання двох оптимізаційних задач: розрахунку маршрутів, що не перетинаються, та безпечного балансування фрагментів конфіденційного повідомлення за множиною попередньо розрахованих шляхів. Для визначення множини шляхів обрано модель розрахунку максимальної кількості шляхів, що не перетинаються, з включенням у них каналів зв’язку, які мають мінімальну ймовірність компрометації. Для забезпечення мінімально можливої ймовірності компрометації повідомлень обрано модель їх фрагментованої передачі за попередньо розрахованою множиною шляхів, що не перетинались, відповідно до механізму SPREAD та схеми Шаміра. Проведено дослідження запропонованого методу безпечної маршрутизації на обраній мережній конфігурації для трьох різних варіантів імовірностей компрометації каналів зв’язку мережі. Результати дослідження підтвердили ефективність запропонованого методу безпечної маршрутизації та працездатність закладених в його основу оптимізаційних моделей щодо визначення як множини шляхів, що не перетинались, так і порядку безпечного балансування за ними фрагментів конфіденційного повідомлення. Перспективи подальших досліджень в області безпечної маршрутизації в телекомунікаційній мережі пов’язані з урахуванням не тільки ймовірності компрометації каналів зв’язку, але й інших важливих показників мережної безпеки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Лемешко Олександр Віталійович, Грачов Юрій Вадимович, Слейман Батуль
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).