Підвищення відмовостійкості елементів сучасних інфокомунікаційних мереж із застосуванням протоколів резервування шлюзу за замовчуванням
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.2.06Анотація
Статтю присвячено засобам мережного рівня щодо забезпечення відмовостійкості під час проєктування інфокомунікаційної системи, що здатна протидіяти несправностям і відмовам. Проведено огляд концепції протоколів резервування шлюзу за замовчуванням та аналіз останніх розробок щодо подолання проблем відмовостійкості в площині управління програмно-конфігурованих мереж. Крім того, запропоновано підхід до використання протоколів резервування шлюзу за замовчуванням в існуючій архітектурі програмно-конфігурованої мережі. Отже, у межах підходу організовано резервування віртуального контролера, що базується на існуючому протоколі, реалізованому в традиційних ІР-мережах, а SDN комутатор взаємодіє з віртуальним контролером. Такий механізм спрямований на зменшення обсягу циркулюючого службового навантаження (трафіку управління), а організація резервного контролера підвищує надійність площини управління. Тоді як у гібридних та ієрархічних SDN мережах з приграничними маршрутизаторами, можна використовувати механізм протоколу GLBP, що виконує функцію підвищення надійності контролера, з’єднаного з площиною даних. Крім того, існує можливість декількох сценаріїв, коли контролер, що керує роботою площини даних SDN, може мати кілька резервних контролерів для перемикання у разі відмови, або використовується пул контролерів для управління кожною мережею, що складає площину даних SDN. Також висвітлюються перспективні майбутні напрямки для досліджень і розробок щодо вдосконалення відмовостійкості програмно-конфігурованих мереж, що сприяють появі нових рішень. Отже, майбутні напрямки досліджень вбачаються у пропонуванні математичних потокових моделей відмовостійкої взаємодії площини управління та площини даних на основі резервування. Водночас постановка задачі в оптимізаційній формі з реалізацією балансування навантаження допоможе ефективно використовувати наявні мережні ресурси.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Єременко Олександра Сергіївна, Мерсні Амаль
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).