Розробка та дослідження потокової моделі безпечної маршрутизації з балансуванням навантаження
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2021.2.01Анотація
Стаття присвячена розробці та дослідженню моделі безпечної маршрутизації з балансуванням навантаження в мережах на основі SD-WAN. Крім того, проведено аналіз результатів чисельних досліджень за допомогою Python, GEKKO Optimization Suite та NumPy. Технологічне завдання безпечної маршрутизації з балансуванням навантаження сформульовано у формі оптимізаційної задачі з квадратичним критерієм оптимальності. Така форма критерію дозволяє збалансувати частки потоків, що передаються в мережі. Результати моделювання показали, що досліджуване навантаження на канал зв’язку (а саме передана частина потоку) зменшується зі збільшенням імовірності компрометації каналу. Аналіз числових результатів виявив значення співвідношення метрик продуктивності та безпеки, коли модель найбільш чутлива до погіршення ймовірності компрометації каналу зв’язку мережі. Тобто найкраща чутливість моделі до показника мережної безпеки (імовірності компрометації) проявляється, коли співвідношення метрик продуктивності та безпеки приймає значення від 100 до 300. Тому представлена модель безпечної маршрутизації з балансуванням навантаження з адитивною метрикою, яка враховує продуктивність і безпеку мережі, дозволяє ефективніше використовувати мережні ресурси, але також враховує ймовірність компрометації каналу зв’язку під час прийняття маршрутних рішень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).