Математичне моделювання процесу обслуговування навантаження в інформаційно-комунікаційній мережі
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.1.02Анотація
Функціонування сучасної інформаційно-комунікаційної мережі неможливе без програмного забезпечення, яке частково замінює спеціалізоване обладнання при вирішенні мережних задач. Ці задачі формують навантаження, що потребує обслуговування за допомогою розподіленої серверної інфраструктури у складі мережі. Для кожного типу навантаження висуваються вимоги щодо якості його обслуговування (максимального часу обслуговування, допустимих втрат тощо). Для забезпечення виконання цих вимог виникає необхідність встановлення взаємозв’язків між показниками якості та параметрами системи обслуговування за допомогою математичного моделювання. У роботі запропоновано математичну модель системи розподіленого обслуговування навантаження в інформаційно-комунікаційній мережі у вигляді системи масового обслуговування. На відміну від відомих моделей, запропонована модель враховує можливий змінний характер інтенсивності вхідного навантаження та можливість паралелізації програмного забезпечення, що його реалізує. У процесі моделювання запропоновано метод переходу від нестаціонарного неординарного вхідного потоку заявок до стаціонарного ординарного потоку. На основі побудованої математичної моделі розроблено комплексний метод енергоефективного обслуговування навантаження. Ефективність запропонованого комплексного методу та адекватність математичної моделі в його основі доведено шляхом лабораторного експерименту.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).