Метод налаштування й управління режимами роботи безпроводової сенсорної мережі оптико-електронних станцій із застосуванням технології LoRa
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.1.03Анотація
Розроблено метод управління безпроводовою сенсорною мережею оптико-електронних станцій (ОЕС) із застосуванням технології LoRa. У межах системи ОЕС функціонує дві підмережі: мережа передачі відеопотоку та мережа управління, якій і присвячена ця робота. Основними вимогами, що висувалися до мережі управління, були наступні: можливість забезпечувати працездатність в умовах радіоелектронного придушення, забезпечення високої дальності радіозв’язку, можливість функціонувати в умовах щільної міської забудови, енергоефективність мережі, високий рівень прихованості. Було проаналізовано наявні на ринку технології для побудови сенсорних мереж. Зважаючи на встановлені вимоги до мережі, було обрано технологію LoRa. Діючий макет мережі було побудовано на базі радіомодулів LoRa EBYTE E32-433T20DT. Основою розробленого методу є два класи команд налаштування мережі оптико-електронних станції. Перший клас команд – це команди управління мережею, операції для додавання та видалення пристроїв із загальної таблиці пристроїв. Другий клас команд – для управління модулями зв’язку та мікроконтролерами, зміни параметрів їх налаштування. На основі цих команд було розроблено алгоритми управління мережею ОЕС. Розроблені команди та алгоритми допомогли суттєво полегшити та прискорити процес ініціалізації та налаштування мережі для оператора і вже використовуються у діючому макеті системи оптико-електронних станцій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).