Обґрунтування та вибір простору попередньої обробки голосового сигналу в системі автентифікації
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.1.04Анотація
У статті аналізуються та досліджуються напрями підвищення якісних характеристик систем голосової автентифікації в різних системах доступу. Одним з основних напрямів підвищення якісних характеристик цих систем автентифікації користувача є використання фазової інформації голосового сигналу. Вирішується актуальне наукове завдання щодо дослідження нових процедур для проведення попередньої обробки голосового сигналу користувача системи автентифікації. Уточнення процедур попередньої обробки проводилося з урахуванням використання фазових даних голосового сигналу. Розроблені процедури попередньої обробки дозволяють зменшити вплив випадкових помилок у матеріалах реєстрації голосового сигналу користувача, які з’являються й за рахунок впливу зовнішнього шуму. Результати отримано в процесі статистичного аналізу результатів моделювання з використанням експериментальних голосових даних користувача системи автентифікації. Фазовий простір голосового сигналу дозволяє розширити можливості попередньої обробки за рахунок використання апріорної інформації про характер зміни фазових даних. Подані результати досліджень доцільно використовувати в системах голосової автентифікації, при вдосконаленні систем розпізнавання мови, а також під час вирішення завдань ідентифікації диктора.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).