Експериментальні дослідження пропускної здатності каналу зв’язку міліметрового діапазону хвиль всередині приміщень
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.2.02Анотація
Зараз у світі іде дуже стрімкий розвиток технологій, які мають доступ до інтернету, обмінюються самостійно даними та завантажують зібрану інформацію в хмарні сховища. Щороку кількість переданих даних від речей та людей в мережі інтернет складає приблизно 2 зетабайти. Об’єм інформації в мережі інтернет безперервно зростає. Згідно із сервісами Internet Live Stats, кожну секунду в Google робиться більш 50 000 пошукових запитів, проглядається 120 000 відео на Youtube, відправляється майже 2,5 млн електронних листів. Тому є доцільним впровадження п’ятого покоління зв’язку, яке буде працювати у міліметровому діапазоні. До перспективних технологій побудови 5G та її реалізації є малі базові станції, які є аналогами звичайних базових станцій мобільної мережі. У межах населених пунктів малі базові станції повинні розташовуватися на невеликих відстанях одна від іншої (приблизно 250 метрів). З таких параметрів можна зробити висновки, що для покриття одного навіть невеликого міста потрібно буде використати тисячі таких станцій, які будуть формувати єдину мережу для передавання даних користувачам 5G. З переваг можна відмітити, що завдяки малим розмірам антен їх можна буде без додаткових завад розміщувати на будь-яких елементах конструкцій та споруд (наприклад, на стінах будинків, стовпах тощо). У роботі представлено та досліджено пропускну здатність каналу зв’язку міліметрового діапазону хвиль всередині приміщень. Представлена структура модему та формат команди управління, залежність швидкості передачі C від довжини радіолінії системи зв’язку стандарту IEEE 802.11ad 60 ГГц в режимі точка-точка (Indoor LOS) та (Indoor NLOS). У роботі проведена теоретична оцінка досяжних швидкостей передачі інформації, заснованих на пропускній здатності каналу зв’язку по Шеннону, й оцінка практично досяжних швидкостей передачі даних для різних сегментів мережі передачі інформації для апаратури стандарту IEEE 802.11ad, що використовує різні схеми модуляції та кодування (MCS).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).