Дослідження ефективності методів кіберзахисту від атаки TCP SYN Flood транспортного рівня
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.2.04Анотація
У роботі виконано аналіз загроз на семи рівнях еталонної моделі взаємодії відкритих систем. Особлива увага приділена критичному транспортному рівню, який є одним із найбажаніших рівнів для атаки з боку зловмисника, а також методикам кіберзахисту на цьому рівні. Проаналізовано й обґрунтовано важливість захисту від атак «відмова в обслуговуванні» на транспортному рівні, встановлено важливість впровадження кіберзахисту від атаки Synchronize (SYN) Flood. Впроваджено дану атаку із встановленими параметрами, оцінено наслідки її впливу на систему за показниками завантаженості ресурсів процесора, доступності веб-сайту та втрат пакетів запиту. Реалізовано доступні механізми захисту індивідуально, в комбінаціях та в комплексному вигляді, проаналізовано, оцінено та порівняно зміну кількісних та якісного (яким є доступність веб-сайту) показників для кожного випадку використання цих засобів. На основі лабораторного досліду встановлено, що для впроваджених умов мережі організації, засобів атаки та методів захисту від неї, найкраще за наведеними характеристиками показав себе комплексний метод кіберзахисту.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).