Класифікація мережного трафіку методами машинного навчання
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2023.2.01Анотація
Зростання кількості джерел трафіку і збільшення їх різноманітності призводить до зростання обсягів трафіка. Це робить існуючі методи класифікації трафіка менш ефективними. Крім того, розширення спектра послуг, що надаються призводить до появи нових загроз і вразливостей у мережі. Задача виявлення загроз на ранніх стадіях є дуже важливою, оскільки останніми роками по всьому світу суттєво зросли збитки від реалізації загроз і раннє виявлення дозволить мінімізувати можливі ризики. При цьому впровадження програмних засобів зі штучним інтелектом у всі елементи мережі, закладене в концепції 5G/6G, дозволяє частину процедур по виявленню атак перенести саме на межу мережі, в першу чергу на базові станції. Застосування інтелектуальних методів класифікації трафіка сприятиме підвищенню ефективності обробки інформації, а також дозволить виявити аномальні блоки трафіка і заблокувати їх джерела. Робота присвячена актуальній задачі аналізу ефективності (точності, швидкодії) методів класифікації трафіка. Згідно з отриманими результатами, найкращими за критеріями точності та швидкодії є методи дерева рішень та випадкового лісу. Для всіх досліджуваних методів визначено оптимальні набори гіперпараметрів. Наступними по ефективності є нейронні мережі на основі башатошарового персептрону та засновані на використанні правил та нечітких множин, але обидва алгоритми потребують набагато більшого часу тренування серед всіх інших. Наукова новизна роботи обумовлена аналізом можливостей застосування методів класифікації на основі правил та нечітких множин, а також комплексним аналізом швидкодії досліджуваних методів на реальному датасеті. Вказані методи класифікації трафіка і виявлення аномалій можуть бути реалізовані на базових станціях і дозволять підвищити захищеність і стійкість до атак мобільної мережі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).