Дослідження показників надійності фрагменту локальної інфокомунікаційної мережі
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2023.2.02Анотація
На основі проведеного аналізу встановлено, що для забезпечення та підвищення надійності інфокомунікаційних мереж (ІКМ) потрібно комплексно залучати функціонал всіх рівнів еталонної моделі взаємодії відкритих систем. Рішення окремих рівнів повинні реалізовуватись системно на різних ділянках мережі та при захисті (резервуванні) різних типів мережних елементів – маршрутизаторів, каналів та шляхів. За допомогою симулятора Cisco Packet Tracer спроєктована надійна локальна інфокомунікаційна мережа. На рівні локальної мережі, яка функціонувала з використання технології Ethernet, підвищення структурної надійності забезпечувалось на підставі введення додаткових каналів між комутаторами для створення сильнозв’язної топології. Використання протоколу STP, а саме його версій PVST+ та Rapid PVST, дозволило забезпечити швидке реагування мережі на відмови її елементів – маршрутизаторів та каналів зв’язку між ними. Для забезпечення відмовостійкого доступу до сервісів глобальної мережі у розділі було налаштовано протокол відмовостійкої маршрутизації HSRP. Результати тестування ІКМ підтвердили високий рівень її надійності як при безвідмовній роботі мережі, так і в умовах можливих відмов. У статті проведено аналіз рівня надійності множини мережних топологій. Аналіз стосувався впливу рівня надійності окремих каналів та структурної надлишковості на ймовірності безвідмовної роботи з’єднань між різними комутаторами мережі. Результати аналізу підтвердив, що введення надлишковості у топологію мережі призводить до підвищення рівня структурної надійності ІКМ. Отримані кількісні результати дозволяють обґрунтувати вибір тієї чи іншої топології ІКМ для забезпечення заданого рівня її структурної надійності. Ґрунтуючись на отриманих результатах, можна розробити рекомендації щодо вибору тієї чи іншої мережної топології в залежності від стану комутаторів, його портів та вимог щодо рівня надійності ІКМ взагалі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).