Розв’язання задачі класифікації мережних пристроїв на основі параметрів безпеки за допомогою машинного навчання
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2023.2.03Анотація
У статті досліджується розв’язання задачі класифікації мережних пристроїв на основі їхніх параметрів безпеки за допомогою машинного навчання. У зв’язку з постійним зростанням загроз у кіберпросторі та необхідністю забезпечення високого рівня захисту мереж, актуальність використання технологій машинного навчання для визначення та класифікації безпечних пристроїв є надзвичайно високою. Отже, розглянуто особливості застосування алгоритмів машинного навчання для задач класифікації та регресії у мережних середовищах. Особливу увагу приділено огляду алгоритмів, які найчастіше використовуються для задач класифікації. В роботі детально описано процес розробки моделі машинного навчання, спрямованої на класифікацію мережних пристроїв за їх показниками безпеки. Розглянуто вибір відповідних параметрів для навчання моделі, процес попередньої обробка даних, а також вибір і налаштування алгоритму класифікації. Також представлено результати навчання моделі на реальних даних. Описано процес навчання, оцінювання точності та ефективності моделі. Проведено аналіз отриманих результатів та обґрунтування вибору оптимальних гіперпараметрів. У результаті дослідження розроблено ефективну модель машинного навчання, здатну точно класифікувати мережні пристрої за рівнем безпеки, що дозволяє покращити захист мережі на етапі вибору потенційно безпечних пристроїв. У процесі дослідження встановлено, що моделі Random Forest та Decision Tree показали найвищу точність прогнозування стану безпеки мережних пристроїв у порівнянні з іншими моделями – Logistic Regression, k-NN та Gradient Boosting. Проведено перевірку працездатності навченої моделі на валідаційному наборі даних. Модель Decision Tree правильно передбачила стан приблизно 78% мережних пристроїв щодо рівня їхньої безпеки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).