Розвиток фіксованого широкосмугового доступу до інтернету в Україні
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2024.1.01Анотація
На сьогодні рівень доступності населенню ресурсів мережі Інтернет та її інформаційних послуг вважається найважливішою характеристикою економічного розвитку держави. Право громадян на доступ до мережі Інтернет включено Організацією Об’єднаних Націй (ООН) в перелік базових прав людини. Для забезпечення надання широкосмугового доступу кожному громадянину на всій території країни перед державою стоїть завдання створення відповідної телекомунікаційної інфраструктури. У статті розглядається завдання розвитку (модернізації) абонентського фрагменту (рівня) мережі фіксованого широкосмугового доступу (ФШД) до Інтернету на основі телекомунікаційної технології G.fast за Рекомендацією МСЕ-Т G.9700. Досліджуються технічні характеристики варіантів мережі доступу з використанням багатопарних металевих кабелів типу ТПП-10х2х0,4 та UTP Cat.5е 10х2х0,5. Отримані порівняльні характеристики швидкості доступу в залежності від частотних та перехідних характеристик кабелів, потужності адитивних та перехідних завад. Важливим результатом є дослідження ефективності впровадження в системах передавання G.fast технології компенсації перехідних завад між системами «векторинг» за Рекомендацією МСЕ-Т G.993. Дослідження доводять, що застосування кабелю типу UTP Cat.5е 10х2х0,5 дозволяє забезпечити більшу швидкість роботи, ніж застосування кабелю типу ТПП-10х2х0,4. Без застосування системи компенсації перехідних завад «векторинг» UTP Cat.5e 10х2х0,5 забезпечує швидкість ФШД на 400-500 Мбіт/c при довжині кабелю до 250 м більшу за кабель ТПП. Отримані результати дозволяють розробляти економічно привабливі стратегії розвитку мереж ФШД з урахуванням існуючих особливостей мереж. Модернізація мережі за допомогою технології G.fast може суттєво покращити доступ до високошвидкісного Інтернету для мільйонів українських громадян, сприяючи цифровій трансформації країни та підвищенню її конкурентоспроможності на світовому ринку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).