Про журнал

Історія журналу

Науковий міжнародний журнал «ScienceRise» почав роботу в Україні в липні 2014 року.

 
З 01.01.2020 журнал «ScienceRise» припиняє своє існування в Україні. Усі майнові та немайнові права передані науковому видавництву «Scientific Route», OÜ (Естонія, ЄС) – http://eu-jr.eu/sciencerise
Журнал «ScienceRise» продовжує видаватися. Назва видання та ISSN не змінюються.


Повідомляємо, що усі архіви видання за 2014–2019 р. будуть зберігатися у відкритому доступі на сайті – http://journals.uran.ua/sciencerise/issue/archive

 

Процес рецензування

Редакція журналу практикує подвійне сліпе рецензування. Цей процес передбачає наступне:

  1. Всі рукописи спочатку розглядаються редакторами, на предмет оцінки їх відповідності тематиці і вимогам журналу.
  2. Після рішення редакторів представлені рукописи направляються як мінімум двом зовнішнім експертам, працюючим у відповідній області. Рукопис проходить подвійне сліпе рецензування: ні автори, ні рецензенти не знають один одного.
  3. Коментарі рецензентів передаються авторам разом з можливою рекомендацією до перегляду рукопису. Редактор повідомляє авторам, чи прийнято рукопис таким, що не вимагає перегляду, або авторам надається можливість переробити рукопис і представити його знову, або ж рукопис відхиляється.

Політика відкритого доступу

Журнал "ScienceRise" практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Етика публікацій та недобросовісна практика у зв'язку з публікаціями

Засади професійної етики в діяльності редактора і видавця

У своїй діяльності редактор несе відповідальність за оприлюднення авторських творів, що визначає необхідність відповідності наступним основоположним принципам:

  • При прийнятті рішення про публікацію редактор наукового журналу виходить з того, що розглянута робота достовірно висвітлює дані та є науково значимою.
  • Редактор повинен оцінювати інтелектуальний зміст рукописів незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів, походження, громадянства, соціального стану чи політичних уподобань авторів.
  • Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися для особистих цілей або передаватися третім особам без письмової згоди автора. Інформація або ідеї, отримані в ході редагування та пов'язані з можливими перевагами, повинні зберігатися конфіденційними, і не використовуватися з метою отримання особистої вигоди.
  • Редактор не повинен допускати до публікації інформацію, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.
  • Редактор спільно з видавцем не повинні залишати без відповіді претензії, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів, а також при виявленні конфліктної ситуації приймати всі необхідні заходи для відновлення порушених прав.

Етичні засади в діяльності рецензента

Рецензент здійснює наукову експертизу авторських матеріалів, внаслідок чого його дії повинні носити неупереджений характер, що полягає у дотриманні таких принципів:

  • Рукопис, отриманий для рецензування, повинен розглядатися як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редакції.
  • Рецензент зобов'язаний давати об'єктивну і аргументовану оцінку викладеним результатам дослідження. Персональна критика автора неприйнятна.
  • Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися рецензентом для особистих цілей.
  • Рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису, або не може бути об'єктивним, наприклад у випадку конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редакцію з проханням виключити його з процесу рецензування даного рукопису.

Засади, якими повинен керуватися автор наукових публікацій

Автор (або колектив авторів) усвідомлює, що несе первісну відповідальність за новизну і достовірність результатів наукового дослідження, що передбачає дотримання таких принципів:

  • Автори статті повинні надавати достовірні результати проведених досліджень. Завідомо помилкові або сфальсифіковані твердження неприйнятні.
  • Автори повинні гарантувати, що результати дослідження, викладені в наданому рукопису, повністю оригінальні. Запозичені фрагменти або твердження повинні бути оформлені з обов'язковим зазначенням автора і першоджерела. Надмірні запозичення, а також плагіат в будь-яких формах, включаючи неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень, неетичні і неприйнятні.
  • Необхідно визнавати внесок усіх осіб, що так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті повинні бути представлені посилання на роботи, які мали значення при проведенні дослідження.
  • Автори не мають права надавати в журнал рукопис, який був відправлений в інший журнал і знаходиться на розгляді, а також статтю, вже опубліковану в іншому журналі.
  • Співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які внесли істотний внесок у проведення дослідження. Серед співавторів неприпустимо вказувати осіб, які не брали участь у дослідженні.
  • Якщо автор виявить істотні помилки або неточності в статті на етапі її розгляду або після її опублікування, він повинен якнайшвидше повідомити про це редакцію журналу.

Засновники

ПП "ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР"

Харківська медична академія післядипломної освіти

Національний фармацевтичний університет

Державний вищий навчальний заклад "Університет менеджменту освіти"

Авторство

Передбачається, що кожен автор вніс істотний внесок в концепцію або дизайн дослідження; або збір, аналіз або інтерпретацію даних; або створення нового програмного забезпечення, використовуваного в роботі; або підготував проект або істотно переглянув його.

А ТАКОЖ затвердив представлену версію рукопису;

А ТАКОЖ погодився нести особисту відповідальність за внесок автора і забезпечувати гарантію, що питання, пов'язані з точністю або цілісністю будь-якої частини рукопису, навіть тієї, в якій автор особисто не брав участі, були належним чином описані та вирішені. 

Подача рукопису до журналу «ScienceRise» означає, що всі перераховані автори погодилися зі змістом рукопису, включаючи список авторів і заяви про внесок авторів. Автор-кореспондент несе відповідальність за забезпечення того, щоб ця угода була досягнута, щоб всі автори погодилися бути внесеними в цей список, і схвалили подання рукопису до журналу «ScienceRise», а також за управління всім листуванням між журналом і всіма співавторами до та після публікації. Автор-кореспондент також несе відповідальність за подання заяви про конфлікт інтересів від імені всіх авторів статті. 

Після прийняття статті до публікації автор-кореспондент несе відповідальність за достовірність інформації, вказання імен співавторів, місця роботи, E-mail та інших даних. 

Після публікації статті автор-кореспондент є контактною особою для запитів по опублікованій статті. Він несе відповідальність за інформування всіх співавторів з будь-яких питань, що виникають у зв'язку з опублікованою статтею, і за забезпечення своєчасного вирішення таких питань. Автори опублікованих матеріалів зобов'язані негайно інформувати журнал, коли їм стане відомо про будь-які аспекти, що потребують виправлення. 

Будь-які зміни в списку авторів після подання рукопису, такі як зміна порядку авторів, видалення або додавання співавторів, повинні бути схвалені кожним автором. Редактори журналу «ScienceRise» не можуть розслідувати або вирішувати суперечки про авторство до або після публікації. Такі розбіжності, якщо вони не можуть бути розв'язані серед авторів, повинні бути спрямовані у відповідний інституційний орган. 

При подачі рукопису автор-кореспондент повинен надати відповідні документи.

Плагіат та дублікати публікацій

Плагіат – це непідтвердженою копіювання або спроба невірно визначити оригінальне авторство, будь то ідеї, текст або результати. Можна сказати, що плагіат явно мав місце, коли великі шматки тексту були скопійовані та вставлені без відповідної та однозначної атрибуції. Такі рукописи не будуть розглядатися для публікації в журналі «ScienceRise». «Переробка тексту» (рерайт) або повторне використання частин тексту з попередніх публікацій автора є формою самоплагіату. 

Дублююча публікація відбувається, коли автор повторно використовує суттєві частини своєї власної опублікованій роботи без надання відповідних посилань. Це може варіюватися від публікації ідентичної статті в декількох журналах до додавання невеликої кількості нових даних в раніше опубліковану статтю. 

Редактори журналу "ScienceRise" оцінюють всі подібні випадки індивідуально. Коли плагіат визначається після публікації статті, ми можемо відкликати оригінальну публікацію в залежності від ступеня плагіату, контексту опублікованій статті і його впливу на загальну цілісність опублікованого дослідження.

Всі рукописи, подані до розгляду для публікації в журнал «ScienceRise», перевіряються на унікальність спеціалізованим сервісом StrikePlagiarism.com. Рукопис може бути прийнятий до розгляду для публікації тільки за умови унікальності не менше 80 %.

Також, додатково, унікальність рукопису оцінюється на етапі подвійного сліпого рецензування (як один із критеріїв, який оцінюється рецензентами).

Матеріали, представлені в журнал «ScienceRise», повинні бути оригінальними і не повинні публікуватися або передаватися для публікації в інших місцях. Це правило застосовується також до матеріалів, представлених в інших місцях, в той час як рукопис знаходиться на розгляді в журналі «ScienceRise».

Якщо рукопис був представлений також до розгляду для публікації в іншому журналі, автори зобов'язані повідомити про це при поданні рукопису до журналу «ScienceRise».