Оптимізація основних параметрів циклічної експлуатації підземних газосховищ
DOI:
https://doi.org/10.15587/2313-8416.2015.41387Ключові слова:
підземне сховище газу, оптимізація, симплекс-метод, математична модель, компресорна станціяАнотація
У даній роботі вирішується проблема оптимізації технологічних параметрів циклічної експлуатації підземних сховищ газу в газовому режимі. Для цього визначена цільова функція, що виражає неохідну потужність компресорної станції для нагнітання газу в сховище. Мінімізація її дозволить знайти необхідні технологічні параметри, наприклад, витрату та пластовий тиск, що змінюються в часі. Обмеження та цільова функція приведені до лінійного вигляду. Розв’язування задачі виконано симплекс-методом
Посилання
Shyrkovskyy, A. I., Hershanovych, G. G. (1998). Optimization techno-economic indicators in the UGS-elastic regime vodonapornom ikspluatatsyy. A gas industry, 3, 46–50.
Kovalko, M. P., Hrudz, V. Y. et. al. (2002). Gas Pipeline. Kiev: Agency for Rational Energy Use and Ecology. Nedra, 600.
Caglar, S., Fevzi, G., Serkan, M. (2000). Optimization of Energy Production from an Underground Gas Storage Reservoir. Energy Sourses, 22 (5), 465–477. doi: 10.1080/00908310050013875
Kuznetsov, N., Kuzubov, V. I., Voloschenko, A. B. (1980). Mathematical Programming. Moscow: High society. School, 302.
Grudz, V. Y., Tymkiv, D. F. et. al. (2009). Maintenance and repair of pipelines. Ivano-Frankivsk: Lily-HB, 711.
Grudz, V. Y., Tymkiv, D. F. (2012). Technical diagnostics pipeline systems. Ivano-Frankivsk: Lily-HB, 511.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Віктор Олександрович Заєць, Дмитро Федорович Тимків, Михайло Васильович Крихівський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.