Зміна анатомічної будови лубу cannabis sativa l. під впливом інбридингу
DOI:
https://doi.org/10.15587/2313-8416.2015.54810Ключові слова:
коноплі, селекція, сорт, генотип, луб, анатомічна будова, клітина, волокно, самозапилені лінії, інбридингАнотація
Сорти конопель відрізняються за анатомічною будовою поперечного зрізу лубу. Відмінними є розміри (довжина та ширина) клітин елементарних первинних і вторинних луб’яних волокон, форма і особливості будови (величина каналу та кількість вторинних оболонок), товщина шару первинного, вторинного і загального волокна. У самозапилених ліній залежно від генотипу відбувається зменшення розмірів елементарних волокон (особливо первинних), товщини шарів волокна і маси волокна з рослин
Посилання
Shevtsov, I. A. (1983). Ispolzovanie inbridinga u rasteniy. Kyiv: Naukova dumka, 272.
Mіshchenko, S. V., Laiko, I. M. (2013). Zmіna oznak voloknistostі konopel pіd vplivom samozapilennya. Selektsіya і nasіnnitstvo, 104, 86–91.
Mishchenko, S. V. (2014). Zmina morfologichnih oznak konopel pid vplivom samozapilennya. Lub’yani ta tehnichni kulturi, 3 (8), 48–54.
Timonin, M. A., Senchenko, G. I., Sazhko, M. M. et. al.; Senchenko, G. I., Timonin, M. A. (Eds.) Konoplya (1978). Moscow: Kolos, 287.
Virovec', V. G., Barannik, V. G., Gіljazetdіnov, R. N. et. al.; Migal’, M. D., Kabanc’, V. M. (Eds.) Konopli (2011). Sumi: Ellada, 384.
Dospehov, B. A. (1973). Metodika polevogo opyita. Moscow: Kolos, 336.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Сергій Володимирович Міщенко, Ірина Леонідівна Кмець, Ірина Михайлівна Лайко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.