СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРМОРЕЗИСТИВНОГО ВИМІРНИКА РІВНЯ КРІОГЕННОЇ РІДИНИ НА ОСНОВІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ НАДПРОВІДНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2014.0758Ключові слова:
Високотемпературний надпровідник (ВТНП), Терморезистивний вимірювач рівня рідких кріопродуктів, Вторинний прилад-вимірник рівня, Рівнемір, ВТНП-датчик, Посудина Дьюара, Рідкий азотАнотація
У багатьох галузях промисловості все ширше використовують різні технології із застосуванням рідких кріопродуктів. У зв'язку з цим актуальними є питання діагностики стану, контролю та вимірювання параметрів рідких і парорідинних кріогенних середовищ. Особливе місце серед них займає розробка досконалих пристроїв контролю рівня рідини в кріогенних резервуарах. Прогрес у виробництві високотемпературних надпровідників (ВТНП) створив передумови до розробки простих і зручних датчиків нового типу для вимірювання на їх основі рівня кріогенних рідин. Побудована фізико-математична модель ВТНП-датчика на основі диференціального рівняння нестаціонарної теплопровідності в тілі довгомірного провідника з урахуванням внутрішніх омічних опорів і теплообміну на його поверхні роздільно з рідкої і парової фазами кріоагента. Розглядаються результати моделювання теплообміну ВТНП-провідника з рідким азотом. Наводяться експериментально отримані його робочі характеристики. На їх основі розроблено та створено вторинний прилад-вимірник рівня рідкого азоту. Проведена його апробація на посудині Дьюара, заповненому рідким азотом.
Посилання
Bondarenko S.I., Lavrenchenko G.K. (2012). High temperature superconductors and some aspects of their application// Tekhnicheskie Gazy. [Industrial Gases]. — № 2. — P. 15-18. (Rus.).
Dulnev G.N. (1963).Heat exchange in the radioelectronic devices. — М.-L.: Gosenergoizdat. — 288 p. (Rus.).
Emelyanov V.Yu., Kolosov M.A. (2008). Mathematical modeling of VTSP wire level sensor cryogenic liquids// Khimicheskoe i neftegazovoe mashinostroenie. [Chemical and Petroleum Engineering].— № 4. — P. 15-18.(Rus.).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.