ОСОБЛИВОСТІ НЕРОЗРАХОВАНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ПОВІТРЯНОГО КОНДЕСАТОРУ ВЕЛИКОТОННАЖНОЇ АМІАЧНOЇ ХОЛОДИЛЬНОЇ УСТАНОВКИ
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2015.0783Ключові слова:
аміачна холодильна установка, конденсація аміаку, повітряний конденсатор аміаку, поверхня теплообміну конденсатора, температура конденсації аміаку, температурний напір, вентилятор повітряного охолодження, витрата аміаку, продуктивністьАнотація
Апарати повітряного охолодження широко застосовуються в хімічній промисловості для конденсації аміаку. В основному їх виготовляють за спеціальним проектом. Розглянуто конструктивні особливості повітряного конденсатора великотоннажної аміачної холодильної установки і дійсні показники його роботи. Встановлено вплив різних режимів роботи вентиляторів на ефективність роботи конденсатора. Запропоновано два алгоритми включення їх у роботу. Перший — полягає в послідовному включенні спочатку всіх непарних вентиляторів, розташованих першими по ходу руху аміаку, а потім парних. Другий — характеризується включенням у роботу спочатку парних вентиляторів, розташованих другими по ходу руху аміаку, а потім непарних. Вентилятори включаються в роботу симетрично від центру конденсатора. Аналіз показав, що другий алгоритм включення в роботу вентиляторів є кращим. Застосування на практиці нового алгоритму роботи вентиляторів дозволить регулювати теплове навантаження конденсатора, стабілізувати його роботу і знизити витрату електроенергії на привід вентиляторів.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.