МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ОСНОВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОВГОМІРНИХ ВТНП-РІВНЕМІРІВ
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2015.0784Ключові слова:
високотемпературний надпровідник (ВТНП), терморезистивний вимірювач рівня рідких кріопродуктів, вторинний прилад-вимірювач рівня, рівнемір, втнп-датчик, посудина д'юара, рідкий азот, розрахунок часу нагрівуАнотація
У багатьох галузях промисловості все ширше використовуються різні технології із застосуванням рідких кріопродуктів. У зв'язку з цим актуальними є питання діагностики стану, контролю та вимірювання параметрів рідких і парорідинних кріогенних середовищ. Особливе місце серед них займає розробка пристроїв контролю рівня рідини в кріогенних резервуарах. Прогрес у виробництві високотемпературних надпровідників (ВТНП) створив передумови до розробки простих і зручних датчиків нового типу для вимірювання на їх основі рівня кріогенних рідин. Розроблено фізико-математична модель роботи ВТНП-датчика на основі диференціального рівняння нестаціонарної теплопровідності в тілі довжиномірних провідників з урахуванням внутрішніх омічних тепловиділень і теплообміну на його поверхні роздільно з рідкої і парової фазами кріоагента, що знаходиться в лабораторному посуді Д'юара. Створено методику розрахунку основних параметрів ВТНП-датчика, яка зручна для практичних розрахунків. На основі чисельного рішення диференціального рівняння побудовані тимчасові залежності перегріву датчика щодо температури рідини від пропускаємого по ньому струму для серійних ВТНП-провідників першого покоління на основі Bi2223 та Bi2212.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.