ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ КИСНЕВИХ ПОВІТРОРОЗПОДІЛЬНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПАРОТУРБІННИХ УСТАНОВОК І ЗНИЖЕННЯ ЕМІСІЇ СО2
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2015.0793Ключові слова:
технологія «oxyfuel combustion capture», кисень, повітророзподільна установка, абсорбент, хімічна абсорбція, термохімічна регенерація теплоти, паротурбінна установка, природний газ, конвертований газ, рідкий діоксид вуглецю, емісія діоксиду вуглецюАнотація
В даний час при виробництві електроенергії на великих теплоелектростанціях широко використовують технологію CCS (Carbon Capture and Storage), яка дозволяє знизити викиди діоксиду вуглецю в атмосферу на 90 % при спалюванні різних видів палив. Розглянуто три основні CCS-технології: «Post-combustion capture»; «Pre-combustion capture» і «Oxyfuel combustion capture». Зниження викидів СО2 відбувається за рахунок видалення діоксиду вуглецю з димових газів за допомогою процесів хімічної абсорбції/десорбції. Проаналізовано нові ефективні технології вилучення СО2 з димових газів, такі як «Advanced Amines Process» і «Сhilled Ammonia Process». Зроблено висновок про те, що найбільш перспективною є технологія «Oxyfuel combustion capture», заснована на спалюванні палива в середовищі чистого кисню з одночасним використанням «Сhilled Ammonia Process». Можна також забезпечити підвищення ефективності великих паротурбінних установок за рахунок застосування термохімічної регенерації теплоти вихідного палива з одночасним використанням кисню. Це дозволить створювати високоекономічні паротурбінні установки з повним улавлюванням СО2, що реалізують технологію «Oxyfuel combustion». Ефективний ККД таких ПТУ, рівний 57,6 %, досягає практично рівня парогазових установок. При цьому необхідна продуктивність повітророзподільних установок по кисню складе від 3840 до 5600 т/добу.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.