ЗАСТОСУВАННЯ ЦЕНОСФЕР ЯК НАСАДКИ В РЕГЕНЕРАТОРАХ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОЇ СТУПЕНІ КРІОРЕФРІЖЕРАТОРА ГІФФОРД-МАК-МАГОНА
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2016.0832Ключові слова:
Кріорефріжератор Гиффорда-Мак-Магона, Математичне моделювання, Регенератор, Ценосфери, ГелійАнотація
Створення кріорефріжераторів Гиффорда-Мак-Магона (GM) для охолодження при температурах нижче 4,2 К є черговим якісним стрибком у розвитку техніки отримання гелієвих температур. Наводиться порівняльний аналіз різних видів насадок регенераторів, що дозволяють отримувати температури нижче 4,2 К. Обґрунтовано переваги насадок з ценосфер, заповнених гелієм. З використанням хвильового підходу до моделювання роботи регенератора проведено аналіз роботи двоступеневого кріорефріжератора GM, що має холодопродуктивність 0,2 Вт на температурному рівні 4,2 К. Розрахункове значення довжини регенератора теплообмінника з насадкою з ценосфер для такого кріорефріжератора дорівнювала 320 мм, тобто істотно більше, ніж довжина регенератора з насадкою з інтерметалевих з'єднань рідкоземельних елементів. Отримане значення довжини не виходить за рамки технічно можливих розмірів регенераторів для кріорефріжераторів GM. Переваги насадки з ценосфер можуть компенсувати збільшення розмірів кріорефріжераторів.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.