НЕЙТРОННА РЕЧОВИНА ЯК «ПОЧАТОК» І «КІНЕЦЬ» ПЕРІОДИЧНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕМЕНТІВ Д.І. МЕНДЕЛЄЄВА
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2016.0834Ключові слова:
Водень, Нейтрон, Нейтронна речовина, Рідкісні гази, Періодична система елементів, Нейтронізація, Нульовий період, Ультрохолодні нейтрониАнотація
В даний час нейтронна речовина і нейтронні зірки як об'єкти дослідження міцно увійшли в фізику і астрофізику. Логічне вже розглядати їх хімічні властивості, виходячи з принципів загальної хімії. Показано, як утворюється нейтронна речовина, причому крім гравітаційної нейтронізаціі розглядаються інші механізми, такі як конденсація ультрахолодних нейтронів (УХН) і нейтронізаціі за рахунок критичного збільшення порядкового номера елементів в Періодичній системі (ПС). Таким чином ставиться питання про можливе «кінці» ПС. Якщо виходити з початкового уявлення Д.І. Менделєєва та його ПС, то нейтронна речовина неминуче повинна розташовуватися в групі рідкісних газів і в самому «початку» Системи. Також розглядається можливість хімічної взаємодії УХН з речовинами з непарним числом електронів. Обговорюється запланований експеримент по вивченню хімічних властивостей УХН. Пропонується розширення ПС за межі класичних хімічних речовин і охоплення нею набагато ширшого кола матерії Всесвіту, ґрунтуючись на забутих ідеях Д.І. Менделєєва. У підсумку, нейтроном і його ізотопами (дінейтроном, тетранейтроном і ін.) буде починатися, а нейтронним зоряним речовиною - закінчуватися ПС.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.